Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Beauguel a Kayamba s Plzní poprvé trénovali, Řezník a Kopic chyběli

Mistr fotbalové ligy z Plzně po dvoudenních kondičních testech zahájil přípravu na jarní část sezony, do které v únoru vstoupí z druhého místa v tabulce. Kouč Pavel Vrba už měl k dispozici i posily Jeana-Davida Beauguela, Joela Kayambu a Erika Pačindu, jenž s týmem trénoval už v závěru podzimu.

Vitkoria Plzeň
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Naopak chyběli obránce Radim Řezník a záložník Jan Kopic, kteří na konci roku podstoupili operace Achillovy šlachy, respektive kotníku. Mimo zůstávají i dlouhodobí marodi útočník Michael Krmenčík a záložník Daniel Kolář.    

"Nechci teď spekulovat, ale podle mých informací by všichni hráči měli s námi odjet na soustředění do Španělska, kde by se měli zapojovat do plné zátěže, někteří víc, někteří míň," řekl Vrba na tiskové konferenci.

Francouzský útočník Beauguel do druhého celku prvoligové tabulky přišel ze Zlína, konžský záložník Kayamba z Opavy a slovenský ofenzivní hráč Pačinda z Dunajské Stredy.    

Je nám líto, video expirovalo.
Plzeň začala přípravu s novými posilami

Z hostování se do Plzně vrátili slovenský útočník Marek Bakoš (Trnava), stoper Jiří Piroch (Karviná) a brankář Jakub Šiman (Radotín). S A-týmem se připravují i záložník Pavel Šulc a útočník Tomáš Kepl z dorostu. Jediným dosavadním zimním odchodem je hostování stopera Tomáše Hájka v Mladé Boleslavi.

"Jsem spokojený, že kádr zůstal pohromadě. Podle mého názoru jsme doplnili o hráče, kteří nějakým způsobem zvýší kvalitu. Snažíme se i omladit kádr kvalitními hráči z české ligy," uvedl Vrba, který očekává zimní odchody. "Před soustředěním už bude kádr trošku zúžen a po Španělsku dojdeme k nějakému číslu, které bude pravděpodobně 20 nebo 21 plus tři," přiblížil bývalý kouč české reprezentace.

Plzeňští sehrají první přípravné utkání v úterý proti třetiligovému Ústí nad Orlicí, v tréninkovém areálu v Luční ulici pak ještě v sobotu přivítají Sokolov a další tým z druhé nejvyšší soutěže Ústí nad Labem (17. ledna). Tři dny poté Viktoria odletí na dvoutýdenní soustředění do španělské Málagy, kde jsou v plánu čtyři zápasy s dosud neznámými zahraničními soupeři.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy