Následuje
IJF World Tour 2020 Německo

Baroš: Koleno drží, doufám, že to bude čím dál lepší

Ostrava - Po deseti měsících se dostal zpět na trávník - a koleno drží i po zápase. Milan Baroš je po návratu na hřiště v optimistickém rozpoložení a už se nemůže dočkat toho, až bude moci zvládat větší zápasové vytížení.

Milan Baroš
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Asi by bylo zbytečné, kdybych šel na hřiště s pocitem, že nejsem stoprocentně připraven a že nemůžu dát týmu maximum," přemýšlel po bezgólové remíze s Jihlavou třiatřicetiletý útočník. "Šel jsem na hřiště s tím, že mě nic nebolí, koleno drží. Zvládl jsem dvacet minut a teď doufám, že to bude čím dál tím lepší."

Baroš šel do hry poprvé po zranění předního zkříženého vazu v koleně, které utrpěl v prosinci v dresu tureckého Antalyasporu. Jeho společná příprava s Baníkem přitom trvala jen devět dnů, Baroše navíc mohl strašit příklad Marka Jankulovského. Jeho bývalý kolega z reprezentace před třemi lety po stejném zranění vydržel při ostravském comebacku pouze sedm minut a přední zkřížený vaz v koleně si utrhl znovu.

Jenže ostravský kanonýr je klidný. "Jsem stoprocentně připraven a nemyslím na to, že se zraním. Jestli se zraním, to se stát klidně může, ale to už má v rukou někdo tam nahoře. Říkal jsem si, buď to vydrží, anebo ne. Je mi třiatřicet, možná kdyby mi bylo pětadvacet, řešil bych to jinak. Chodil jsem do soubojů i do sprintů bez nějakého bloku v hlavě, což je pro mě hlavní," řekl Baroš.

I přes krátký pobyt na hřišti měl právě Baroš na kopačce rozuzlení. V poslední minutě dostal balon do otevřeného prostoru na velké vápno, ale trefil jen jihlavského obránce. "Myslím, že to byl jasný gól, protože gólman šel na druhou stranu. Kdyby to prošlo, skončilo by to v bráně. Ale remíza je zasloužená. Jihlava tady hrála docela dobře, vytvořila si šance, což my ve druhém poločase taky," řekl Baroš.

Bývalý útočník Liverpoolu, Galatasaraye nebo Lyonu cítí, že po deseti měsících herního půstu je jeho největším problémem nedostatek zápasového vytížení a nerozehranost. "Ta zápasová praxe mi chybí. Zápas je něco jiného než trénink, protože musíte jezdit nahoru dolů a kondice dostává větší záběr. Dvacet minut jsem zvládl docela v pohodě, teď bude týden tréninku, pak další zápas a uvidíme, jak se budu cítit. Ale nějakou dobu určitě potrvá, než se do toho dostanu," řekl Baroš.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy