Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1996: Česko - Německo

Baráž, nebo skupina o Evropu? Napoví první tři kola, tuší trenér Bohemians 1905

Probít se do skupiny o Evropu je cíl Bohemians 1905 pro jarní část ligové sezony. První krok, který pro to ale musí udělat, je vzdálit se od barážových příček. Trenér fotbalistů z pražského Ďolíčku Luděk Klusáček je přesvědčen o tom, že úvodní tři kola napoví, zda budou Pražané bojovat o záchranu, nebo budou moci pomýšlet výš. Los nemají "klokani" snadný. Hned o víkendu je doma čeká vedoucí Slavia.

Trenér Luděk Klusáček
zdroj: ČTK

"Rozhodně se chceme prát o umístění ve střední skupině, ale prvotní pro nás zůstává co nejdříve se vzdálit od těch sestupových příček tak, abychom mohli hrát v klidu," říká Klusáček.

Bohemians jsou po 20 kolech podzimní části třináctí s šestibodovým náskokem na Opavu, které náleží první barážová příčka. Na desátou Olomouc, jíž patří první místo zaručující účast ve skupině o Evropu, ztrácejí Pražané pět bodů. Klokani se po Slavii představí v Liberci a doma s předposlední Karvinou, na niž disponují náskokem sedmi bodů.

"Zápasy s Libercem a Karvinou včetně toho prvního hodně napoví o tom, jak se celé jaro bude vyvíjet dál. Jestli zůstaneme v boji dole o záchranu, nebo jestli můžeme pomýšlet na střed tabulky," dodává Klusáček.

Přípravné utkání Bohemians 1905 - Dukla Praha
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

V neděli přivítají Bohemians rivaly z Vršovic. "První zápas (po přípravě) je vždycky specifický, ať ho hrajete proti mužstvu, které je na prvním místě tabulky, nebo proti tomu zespodu. Je to trošku nečitelné po přípravě. Osobně jsem rád, že hrajeme právě se Slavií. Uděláme všechno pro to, abychom byli první mužstvo, které Slavii v tomto (ligovém) ročníku porazí," slibuje třiapadesátiletý kouč.

K mužstvu se v zimní pauze vrátil z hostování z Brna obránce Michal Šmíd. Do konce ročníku Pražany posílil na hostování ze Sparty útočník Matěj Pulkrab. "Věděli jsme celý podzim, že je potřeba přivést hrotového útočníka. To byla nutnost, kde jsme posilovat chtěli. Věděli jsme, že z vlastních zdrojů nejsme schopni tenhle post obsadit kvalitou," říká sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.

Ke klokanům se navíc připojil Kolumbijec Jhon Mosquera. Devětadvacetiletý krajní záložník, který v týmu působil v letech 2014 až 2016, je v klubu zatím na zkoušce. O jeho případném angažmá se rozhodne v příštím týdnu. "Věřím tomu, že pokud jeho výkonnost bude taková, s jakou z Bohemky odcházel, bude pro Bohemku velkou posilou," prohlásil Držmíšek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy