Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Baník získal kapitána Dukly, trenér Kozel o tohohle fotbalistu usiloval dlouho

Fotbalisté Dukly přišli kvůli nákaze koronavirem v týmu Opavy o možnost bojovat o návrat do první ligy a další pokus absolvují už bez svého kapitána Daniela Tetoura. Šestadvacetiletého záložníka získal Baník Ostrava, jehož trenér Luboš Kozel má s Tetourem zkušenosti z doby, kdy vedl Duklu a vytáhl si ho z dorostu do áčka.

Daniel Tetour
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Dosavadní kapitán pražského týmu podepsal v Ostravě dvouletou smlouvu s opcí a už se zapojil do přípravy Baníku na soustředění v Rakousku. "Přišel hráč, který zvýšil konkurenci ve středu hřiště. Usilovali jsme o něho vlastně po celou dobu," řekl trenér Luboš Kozel pro klubový web. "Jeho silnou stránkou je klid na míči, neustálá nabídka, protože je to fotbalista, který chce pořád hrát. Má velmi dobrý první dotek a těžko se mu odebírají míče," uvedl Kozel.

Pro Tetoura je to první přestup v profesionální kariéře. "Vím, že trenér Kozel chce hrát kombinační hru. To mi vyhovuje, proto mě nejspíš chtěl," řekl fotbalista, který dosud v první lize odehrál 113 zápasů a dal sedm gólů.

Záložník sice v březnu prodloužil na Julisce smlouvu, ale nakonec přčece jen změní dres. "Klub Danielovi děkuje za jeho oddané služby a přeje mu hodně štěstí v budoucí kariéře," uvedl předseda představenstva Dukly Bohumil Paukner na klubovém webu, podle něhož Baník aktivoval blíže nespecifikovanou výstupní klauzuli v hráčově kontraktu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy