Následuje
BasketManie

Baník prohrál i s Příbramí a je přikován ke dnu tabulky

Ostrava – Fotbalisté Ostravy dál míří za sestupem do druhé ligy. Na domácím stadionu ve Vítkovicích nestačili na v posledních týdnech trápící se Příbram a po porážce 0:2 zůstali se čtyřmi body poslední. Středočechy v první půli poslal do vedení Jan Rezek, výhru v závěru zpečetil svou první ligovou trefou Antonín Barák. Příbram s Ostravou neprohrála popáté v řadě, nejhorší ligový start Baníku v historii se naopak prohlubuje. 

Fotbalisté Příbrami
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Nedobrá momentální forma obou týmů se naplno zrcadlila v kvalitě celého zápasu. Výkon Ostravy snesl ligové měřítko snad jen v zahajovací desetiminutovce. Aktivní vstup mohl přetavit v sedmé minutě ve vedoucí trefu Mišák, ale radost po návratu do základní sestavy mu překazila dobře postavená tyč příbramské branky.

Spousta chyb a nepřesností na obou stranách ale fotbal záhy stáhla do podprůměru. Příbram jedné z ostravských ztrát ve středu hřiště využila k rychlému přenesení hry: z pravého křídla Štípek nacentroval k nohám Rezka, který se na deseti metrech zbavil bránícího Dostála a Pavlenkovi přesným volejem nedal šanci.

Ostravu už nic horšího asi nemohlo potkat. Proti zataženému soupeři působila naprosto neškodně, a i když měla míč pod kontrolou, Hrušku v příbramské brance nevyvedla z klidu ani náznakem.

Příbrami stačilo bránit a čekat na brejk. Kdyby proměnila jeden ze tří rychlých kontrů do otevřené obrany, mohla mít už dávno před koncem klid. Bednář ale v 58. minutě obstřelil nejen Pavlenku ale i bránu, Zápotočný o deset minut později zblízka netrefil prázdnou bránu a totální střelecký zmar Příbrami završil čerstvý Barák, jemuž se po sólu zamotal míč mezi nohama a nakonec vystřelil mimo.

Hosty to deset minut před koncem mohlo pořádně mrzet. Mišákův povedený volej měl tvrdost i přesnost, ale Hruška stál na správném místě. Až čtvrtou vyloženou příležitostí už Příbram nepohrdla a Kramešovu ránu dorazil do sítě Barák. 

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 0:2 (0:1) Branky: 20. Rezek, 86. Barák. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Kaša, Mičola - Pilík, Zápotočný, Štípek, Hruška. Diváci: 3538.

Ostrava: Pavlenka - Dostál, Kaša, Machovec, Ježdík - Lásik (77. Holzer), Mišák - Narh, Kukec, Mičola (56. Szotkowski) - Červenka (46. De Azevedo). Trenér: Korytář.

Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Hnáníček - Štípek (75. Barák), Pilík, Rezek (85. Tregler), Končal (64. Krameš) - Bednář. Trenér: Tobiáš. 

Radomír Korytář (trenér Ostravy): "Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, což se nám myslím i podařilo, ale gól, který jsme obdrželi, nás poznamenal. Měli jsme sice platonický tlak a převahu, držení míče a pohyb, ale naše produktivita je slabá. Nedokážeme bojovat v pokutovém území soupeře, nechceme tam jít, gól proto nemůžeme dát. Co z toho, když máme určitou převahu. Měli jsme dobré momenty, ale na soupeře, který dobře bránil, to bylo málo. Je to samozřejmě čára přes rozpočet. Počítali jsme, že Příbram porazíme a dotáhneme se na týmy před námi."

Pavel Tobiáš (trenér Příbrami): "Ten zápas byl o nasazení a o bojovnosti. Pečlivě jsme se na to připravovali. Dostali jsme předtím dvě nadílky, zaměřovali jsme se na to, abychom dobře bránili a nedělali chyby. Ten atribut jsme splnili na sto procent. Byly tam sice nějaké šance, ale určitě méně než v minulých utkáních. Důležité ale bylo, že jsme si je vytvářeli i my, a nejdůležitější, že jsme si dokázali odvézt tři body, což nás snad zklidní. Nepodezíral bych domácí, že to neodbojovali. Ale narazila kosa na kámen. Narazili na mužstvo, které taky bojovalo a na hráče, kteří mají fotbalovou kvalitu a dokázali v důležitých momentech podržet míč a rozehrát."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy