Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Baník po blamáži nebude vybírat vstupné na Boleslav

Ostrava - Vedení ostravských fotbalistů rozhodlo, že na sobotní prvoligový zápas s Mladou Boleslaví budou mít diváci vstup zdarma. Důvodem je blamáž Baníku v Poháru České pošty, v jehož třetím kole podlehl třetiligovým poloamatérům z Třince 0:1. Ušlý zisk ze sobotního utkání půjde na vrub hráčů.

Radoslav Látal
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Český pohár byl v letošní sezoně jednou z hlavních priorit Baníku. Výsledek a hlavně výkon týmu je neomluvitelný. Vedení klubu vnímá rozhořčení všech fanoušků, sponzorů a partnerů, kteří pomáhají v nelehkém boji o záchranu klubu," uvedl klub.

Baník na hřišti třetiligového celku prohrál po ostudném výkonu, když v úvodní hodině vůbec nevystřelil na branku. Rozlícený kouč Radek Látal hned po utkání zdůraznil, že si to s celým týmem vyřídí. "Náš výkon byl tragický. Někteří hráči k tomu přistoupili laxně a dokud si neuvědomí, jak má ke svým povinnostem přistupovat profesionál, mohou o tom uvažovat v béčku. Takovou morálku nelze tolerovat," prohlásil bez toho, aniž by někoho jmenoval.

Podle Látala nemůže být omluvou pro kolaps, že některé hráče nechal odpočívat před utkáním s Mladou Boleslaví. V Třinci nehráli například Antonín Fantiš, Martin Lukeš, v základní sestavě nenastoupili Vladan Milosavljev, Ján Greguš, Jan Zawada nebo Lukáš Droppa. "Měli to vzít na sebe a ukázat se ti hráči, kteří nejsou v lize tolik vytěžováni. To se nestalo a tím jsem hrozně zklamaný," dodal Látal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy