Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Baník by měl zachránit v lize trenér Páník

Baník Ostrava našel velmi rychle náhradu za odstoupivšího Radima Kučeru. Novým trenérem posledního prvoligového celku se stane Bohumil Páník. Jednašedesátiletý kouč, který před dvěma týdny skončil ve Zlíně, se dohodl v Ostravě na dlouhodobé smlouvě a Baník povede už ve středečním pohárovém utkání v Mladé Boleslavi.

Bohumil Páník
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Vzhledem k situaci v tabulce, výsledkům a hře týmu muselo dojít ke změně. Vedení klubu se po konci utkání sešlo, aby řešilo osud Radima Kučery, který ale bezprostředně po závěru zápasu své místo sám nabídl," řekl výkonný ředitel Baníku Michal Bělák.

"Pan Páník je velmi zkušený trenér, dlouhou dobu vedl Zlín a zažil s ním historický úspěch. Všichni věříme, že jsme zvolili trenéra, který pro Baník zachrání nejvyšší soutěž a tým pozvedne již ve středečním pohárovém utkání. Na jeho jménu panovala v klubu všeobecná shoda," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Dohráno plus i s novým trenérem Baníku Bohumilem Páníkem

Páník už v Ostravě působil v říjnu 2010, kdy vedl tým dočasně spolu s Vernerem Ličkou a Pavlem Malurou. V lize koučoval také Olomouc a v posledních letech Zlín, s nímž postoupil do nejvyšší soutěže, a loni dokonce vyhrál pohár, což vyneslo Zlín až do základní skupiny Evropské ligy.

V této sezoně se však Zlínu příliš nedařilo a v úvodu jara byl Páník odvolán. Celkem má zatím v lize bilanci 97 zápasů, 29 výher, 30 remíz a 38 porážek. Zkušenosti má i z polského fotbalu, neboť vedl Poznaň, Legnici a Štětín.

Je nám líto, video expirovalo.
Páník se stal novým trenérem Baníku. Přesvědčil mě majitel, prohlásil

Jak ze dna?

Nyní má pozvednout Baník, který z posledních 18 ligových zápasů vyhrál jediný a na dně tabulky ztrácí sedm bodů na místa zaručující záchranu. V týmu se Páník sejde mimo jiné s Tomášem Poznarem, Damem Diopem a Lukášem Pazderou, které vedl ve Zlíně.

"Já jsem v Baníku prožil více než osm roků a to v člověku zůstává. Baník se díky majiteli, panu (Václavu) Brabcovi, který klub zvedá z popela, stává znovu velkým klubem. I na dálku jsem vnímal výrazný vzestup celého Baníku a pro mě to je záruka dobré budoucnosti," prohlásil Páník, který si k sobě bere i asistenta Jana Somberga.

"I když dneska je sice áčko poslední v tabulce, jsem přesvědčen o tom, že je pouze otázka času, kdy taky půjde nahoru. My teď musíme napnout všechny síly, aby to bylo co nejrychleji a zachránili jsme ještě tuto sezonu. Pořád to není nereálné," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy