Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MONETA Czech Open 2021

Bakoš a Kolář prodloužili smlouvy v Plzni

Plzeň - Viktoria Plzeň si před odletem do Izraele pojistila služby dalších opor své základní sestavy. Po Limberském s Daridou prodloužili s klubem smlouvu do června 2015 i Daniel Kolář a Marek Bakoš. Jejich stávající kontrakt přitom měl vypršet na konci této sezony. "Prodloužením jejich působení ve Štruncových sadech jsme potvrdili dlouhodobou snahu o vybudování českého klubu konkurenceschopného také v Evropě," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Kolář přišel do Plzně v létě 2008 ze Sparty a zařadil se mezi opory týmu. Za reprezentaci nastoupil ke čtrnácti zápasům a zahrál si na letošním mistrovství Evropy. "V Plzni se cítím jako doma, takže jsem možnost prodloužení smlouvy uvítal. Sportovní motivace mi neschází, evropské poháry i zaplněné Štruncovy sady jsou dostatečnými motory do další práce. Z takového prostředí v kombinaci se současnou fanouškovskou euforií by se jen těžko odcházelo," prohlásil Kolář.

V uplynulých týdnech nehrál, neboť se zotavoval z naštípnuté lýtkové kosti. "Dalším důvodem prodloužení smlouvy byla také podpora klubu v době mého zranění. Cítím, že se mnou trenér i vedení klubu počítají," podotkl šestadvacetiletý ofenzivní záložník.

Bakoš přišel do Plzně v roce 2009 a střelecky zazářil především loni v předkolech Ligy mistrů, v nichž pomohl k historickému postupu Plzně do základní skupiny. Od letošního roku je devětadvacetiletý útočník členem slovenské reprezentace.

"Měl jsem i nějaké nabídky ze zahraničních klubů, ale ve Viktorii jsem šťastný a nemám důvod odcházet. Podepsání nové smlouvy pro mě bylo spíše formalitou," řekl Bakoš. "Těším se na další zápasy ve vyprodaných Štruncových sadech, neskutečná podpora našich fanoušků v posledních měsících byla dalším z důvodů mého setrvání na západě Čech," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy