Následuje
ODM 2020: Hokej

Bahrajnská družina se v Bohemians 1905 zdvojnásobí. Klub získal Marhúna

Júsuf Hilál na podzim v dresu Bohemians 1905 předváděl výborné výkony a v jarní části ho v pražském týmu doplní další bahrajnský reprezentant. Klokani získali ofenzivního záložníka Muhammada Marhúna z Al-Riffy.

Muhammad Marhún v dresu Bahrajnu (vlevo)
zdroj: ČTK/AP/ autor: Kamran Jebreili

Marhún, který dnes slaví 21. narozeniny, může hrát na kraji zálohy nebo pod hrotem. Na nedávném asijském šampionátu zasáhl do všech čtyř utkání Bahrajnu. "Pasuje do výběru hráčů, na něž se dívám. Je to mladý kluk, dostatečně rychlý, šikovný a dostává se do zakončení," popsal novou akvizici trenér "klokanů" Martin Hašek.

Jaká byla hra Bohemians 1905 v posledním utkání proti Spartě? Více ve Fotbal fokus podcastu:

V Bohemians by Marhún chtěl navázat na reprezentačního spoluhráče Hilála, jenž si povedeným podzimem vysloužil přestup do Slavie, ale v jarní části sezony zůstává v Ďolíčku na hostování.

"Je dobrou zprávou, že se oba bahrajnští fotbalisté potkají v týmu Bohemians, aklimatizace tak pro Marhúna bude o to jednodušší. Měli jsme možnost vidět ho na vlastní oči, pro českou ligu bude nepochybně obohacením. Navíc se jedná o hráče, který má velkou ambici prosadit se ve fotbalové Evropě," uvedl Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která pomohla hráčův přestup uskutečnit.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy