Následuje
Hory horem pádem

Ani Beauguel, ani Bakoš. Jablonec posílí lotyšský reprezentant Šabala

Jablonec - Jabloneckou posilou do útoku nakonec nebude ani Jean-David Beauguel z Dukly, ani Marek Bakoš z Plzně, o jejichž příchodu se již týdny spekulovalo. Severočeši nakonec získali do ofenzivy z belgických Brugg na půlroční hostování s opcí lotyšského reprezentanta Valerijse Šabalu. Dvacetiletý útočník ve dvanácti reprezentačních startech nastřílel šest branek. K završení transferu zbývá, aby Šabala prošel zdravotními a kondičními testy. 

Valerijs Šabala
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Valerijs je skvělý koncový hráč. Je v našem hledáčku již dlouhou dobu. Upřímně i z doby našeho působení v Liberci. Šabala nás zaujal v dvojzápasu Evropské ligy v dresu Skonta. Tehdy však nebyl jeho přesun do Čech reálný," řekl trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý.

Dvacetiletý Šabala patří mezi největší lotyšské talenty současnosti. V lize debutoval už v 15 letech. V národním týmu nastoupil k 12 utkáním a dal v nich šest gólů, což z něj dělá třetího nejlepšího střelce současného výběru. Zářil zejména v dresu Skonta Riga, odkud ho před rokem koupily Bruggy, hned ho ale nechaly v lotyšském klubu na hostování. Na podzim pak hostoval v Anorthosisu Famagusta. Nyní by měl v Jablonci nahradit Tomáše Juna, který se vrátil do Rakouska.

Jablonec posílí Lotyš Šabala, klub chce udržet Kopice

Hráč, o kterého se v minulosti zajímaly i Dynamo Kyjev či CSKA Moskva, se bude o místo v útoku prát s Martinem Doležalem a Michalem Hubníkem, vracejícím se po zranění.

"Museli jsme reagovat na náhlý odchod Tomáše Juna a věřím, že jsme přivedli kvalitní náhradu. Jsme nadšení z toho, že se nyní povedlo tohoto nadstandardního hráče přivést do týmu Jablonce. Valerijs má za sebou delší herní pauzu, když se nedokázal prosadit do sestavy ve Famagustě. Nicméně v národním týmu mezitím dál prokazoval své kvality," dodal Šilhavý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy