Následuje
ODM 2020: Hokej

Alvir nasměroval Příbram k výhře, šancí měl na hattrick. Hlavní je výhra, říká

Příbramský záložník Marko Alvir v tuzemském fotbalu působí už téměř tři roky, ale až v duelu pátého kola první ligy s Českými Budějovicemi se dočkal premiérového gólu, kterým pomohl k domácí výhře 2:0. Podle řady šancí pětadvacetiletý Chorvat neměl daleko k hattricku, ale další možnosti mu sebral vydařenými zákroky brankář jihočeského nováčka Jindřich Staněk. "Já to vím, šancí jsem sám měl dost," přiznal Alvir.

Marko Alvir v dresu Příbrami (vlevo)
zdroj: ČTK

Alvir přišel do Slavie v prosinci 2016, ale do nabitého kádru z Edenu se i vinou zranění neprobojoval. A tak byl na hostování ve slovinském Domžale a minulou sezonu strávil převážně v juniorce Pražanů. V létě přišel hostovat na půl roku k Litavce, kde konečně začal sbírat první ligové starty. Při svém pátém zápase za Příbram ukončil i čekání na gól, i když proti Budějovicím jich mohl dát víc.

"Mám radost i z toho jednoho gólu. Více mě těší, že jsme vyhráli, a to poměrně jednoznačně, měli jsme jen vstřelit více branek," řekl Alvir.

Středočeský tým dostal do vedení už v deváté minutě, jenže další dobré příležitosti v utkání zahodil. "Při té druhé mě míč špatně sednul, nebyla to střela podle plánu. A u následné hlavičky skvěle zasáhnul brankář Staněk, k odraženému míči jsem se už dostával špatně a vůbec ho netrefil," vrátil se ke dvěma velkým zahozeným možnostem.

Suverénní výkon Příbrami si vysvětluje tím, jak se tým trenéra Romana Nádvorníka zvedá v tréninku. "Opravdu na každém tréninku je vidět, jak se zlepšuje naše souhra, a platí to také o mně. Každým dalším zápasem se mi zvedá sebevědomí a snad i těch gólů začnu dávat více. Zatím ale nechci moc svoje výkony vychvalovat, v české lize se teprve rozkoukávám. Ale budu rád, pokud budu pro mužstvo mít takový přínos pokaždé," konstatoval Alvir.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy