A zase nic. Sparťan Kadlec musí odložit návrat o týdny

Sparťanský útočník Václav Kadlec má trápení. Návrat na fotbalové trávníky musí po operaci kolena odložit přinejmenším o dalších šest týdnů. Na takovou dobu se nyní přesune do Německa, kde bude kvůli nastalým komplikacím pokračovat pod dohledem specialistů v rekonvalescenci. "Budu doufat, že během té doby mě tam dají do kupy," uvedl šestadvacetiletý reprezentant.

Kadlec se kvůli zranění menisku v levém koleně podrobil artroskopii na konci minulé sezony a přišel o poslední dvě ligová kola. Zpočátku bezproblémová rekonvalescence mu umožnila postupně začít trénovat s mužstvem na nový ročník, ale s blížícím se startem ligy nastaly komplikace, které mu návrat znemožnily.

"Začalo to hodně otékat. Koleno mi otékalo vlastně po každém tréninku. Šel jsem na další prohlídku a tam jsem se dozvěděl, že koleno ještě není připravené," popsal Kadlec. "Je to ubíjející. Když se to před třemi měsíci stalo, vypadalo to, že to bude na šest týdnů. Nemělo to být nic vážného. Teď už jsem mimo třináctý týden a dalších šest mě ještě čeká," konstatoval.