Sokolský zpravodaj

Vítkovice těsně porazily Bohemians, Otrokovice zdolaly Ostravu

Florbalisté Vítkovic zdolali v 9. kole superligy doma Bohemians 8:7, i po devátém utkání v sezoně zůstali stoprocentně úspěšní a zvýšili náskok před druhými Střešovicemi na sedm bodů. Tatran zvítězil v Brně nad Hattrickem 4:3 v prodloužení.

Vítkovice sice v úvodu prohrávaly 0:2, potom ale do 46. minuty získaly náskok 8:3 a přes finiš Pražanů plný bodový zisk udržely. Čtyřmi body za gól a tři asistence k tomu pomohl Marek Matejčík. "Byl to nejtěžší zápas v sezoně. Začátek jsme brutálně zaspali, Bohemce možná pomohlo, že hrála včera, ale potom druhá třetina byla v naší režii. Ta třetí se nedá ani komentovat," prohlásil Matejčík.

Tatran prohrával s Hattrickem 2:3, ale v 58. minutě vynutil prodloužení Martin Pánek a v čase 64:37 dovršil obrat Filip Langer. "Po první třetině jsme lehce polevili z tempa, což byla velká škoda. Nechali jsme se uspat a připravili jsme se o náš tlak. Kdybychom do toho bušili celých šedesát minut se stejnou intenzitou, tak si myslím, že by výsledek přišel dřív," řekl trenér Střešovic Milan Fridrich.

Na třetí místo se posunul Chodov, který vyhrál v pražském derby nad Spartou 6:4. Dvěma góly k tomu přispěl Marek Vávra. Chodov předstihl FBC Ostrava, který podlehl doma Otrokovicím 6:7. Panthers díky první výhře v šestém vystoupení v ročníku poskočili z posledního na 13. místo.

Na dno klesl Sokol Královské Vinohrady, který prohrál v České Lípě 5:11. Sedmi body za čtyři trefy a tři asistence se zaskvěl v dresu vítězů Radek Krajcigr, Pražanům čtyři branky Lukáše Gregora nebyly nic platné.

Na pátou pozici vyšplhala Mladá Boleslav díky vítězství v Praze nad Black Angels 9:8. Pro nejlepší tým minulé sezony, nedohrané kvůli pandemii koronaviru, to byla čtvrtá výhra v pátém duelu nového ročníku. Za poražené si připsal pět bodů za čtyři góly a jednu přihrávku Tomáš Hanák.

Livesport superliga florbalistů - 9. kolo:

Hattrick Brno - Tatran Střešovice 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)

Branky: 27. Leško, 41. Hemerka, 57. Coufal - 20. Brautferger, 41. Havlas, 58. Pánek, 65. Langer.

Black Angels - Mladá Boleslav 8:9 (1:2, 2:5, 5:2)

Branky: 3., 48., 52. z tr. střílení a 54. T. Hanák, 43. a 58. M. Boček, 26. Renčín, 34. R. Hanák - 3. a 33. J. Bína, 40. a 54. Natov, 8. D. Šebek, 25. Tokoš, 35. M. Tichý, 39. Komárek, 58. Krzyžanek.

1. SC Vítkovice - FBŠ Bohemians 8:7 (1:2, 5:0, 2:5)

Branky: 40. a 46. Hubálek, 18. Kaleta, 28. Jan Šebesta, 32. R. Gattnar, 37. Matejčík, 38. Delong, 42. Kuczera - 7. a 51. V. Kopecký, 48. a 49. Vojtíšek, 3. Malič, 45. F. Forman, 56. M. Krebner.

Chodov - Sparta Praha 6:4 (3:1, 1:3, 2:0)

Branky: 5. a 56. M. Vávra, 7. Strnad, 7. Mikeš, 38. J. Koutný, 50. Ondrušek - 20. L. Ujhelyi, 23. Kolstrunk, 23. Hurt, 40. Juha.

FBC Česká Lípa - TJ Sokol Královské Vinohrady 11:5 (4:1, 2:2, 5:2)

Branky: 5., 17., 29. a 46. Krajcigr, 21., 48. a 50. Kopič, 6. a 13. Jirsa, 47. Ekl, 47. Karel - 7., 30., 38. a 56. L. Gregor, 52. O. Stuchlík.

FBC Ostrava - Panthers Otrokovice 6:7 (2:2, 2:1, 2:4)

Branky: 24. a 27. Kittel, 54. a 55. Malajka, 15. Dohnal, 17. Jakubec - 40. a 60. Gál, 58. a 60. Nehila, 4. Červenka, 18. Kvapil, 42. Grlický.