ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Švédsko v úchvatném dramatu přestřílelo Finsko a zahraje si další finále

Na předchozích čtyřech světových šampionátech se v severském derby hrálo o zlato. Tentokrát se florbalistky Švédska a Finska potkaly už v semifinále a opět uspěly prvně jmenované, které postoupily díky vítězství 5:4. V čase 53:58 rozhodla svým druhým gólem v utkání Emelie Wibronová.

Stephanie Bobergová ze Švédska v utkání MS
zdroj: ZUMA autor: Per Wiklund

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině střetnutí z úniku Gustafssonová, ale "Suomi" během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly prostřednictvím tref Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se však opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové.

Favoritky ale převážily misky vah na svou stranu po podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek v dlouhé finské power-play odolaly zásluhou brankářky Hillové a postoupily do dalšího finále mistrovství světa.

Sestřih semifinále Švédsko - Finsko

Mistrovství světa florbalistek v Neuchatelu (Švýcarsko):

Semifinále:
Švédsko - Finsko 5:4 (1:0, 3:3, 1:1)
Branky:
19. a 54. Wibronová, 23. Bobergová, 31. Gustafssonová, 39. Delgadová Johanssonová - 34. a 50. O. Kauppiová, 26. Kippiläová, 33. Saariová. Rozhodčí: Crivelli, Rampoldi (oba Švýc.). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 2637.

O 5.-8. místo:
Německo - Slovensko 1:6 (0:0, 0:1, 1:5)
Branky: 55. Bepplerová-Altová - 57., 59. a 60. Ferenčíková, 21. a 48. M. Šponiarová, 53. P. Hudáková.
Lotyšsko - Polsko 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 15. Pavlovská - 1. a 48. Buczeková, 11. Zagórská, 24. Mareková, 31. Plechanová, 46. Timeková-Dziadkowiecová.