Cyklotoulky

Tatran poprvé v sezoně ztratil body, Liberec přestřílel Pardubice

Tatran Střešovice podlehl v 10. kole superligy doma Vítkovicím 4:6 a utrpěl první ztrátu v sezoně. Druhá Mladá Boleslav se tak díky vítězství nad Českou Lípou 7:3 lídrovi přiblížila na rozdíl dvou bodů. O další bod zpět jsou třetí Vítkovice i čtvrté Bohemians, kteří zvítězili na hřišti FBC Ostrava 6:3. V pražském derby vyhráli Black Angels nad Chodovem 8:7 po prodloužení. V televizní dohrávce Liberec po dvou porážkách zabral a doma zdolal Pardubice 8:4.

Sestřih gólů a ohlasy po utkání Liberec – Pardubice

Liberec se posunul na 8. místo před FBC Ostrava. Dvanáctí Sokoli nenavázali na páteční domácí výhru právě nad FBC Ostrava (8:4) a připsali si sedmou porážku z posledních osmi duelů.

Za vítěze si připsal tři branky a jednu asistenci Radek Valeš, hattrick zaznamenal i Šimon Stránský a čtyři přihrávky nasbíral další hráč Severočechů Filip Smutný.

Vítězství Vítkovic zařídil hattrickem Rostislav Gattnar. "Dobře jsme bránili a nějakých 55 minut jsme drželi Tatran jen na dvou vstřelených brankách. Naše dobrá obrana dnešní zápas rozhodla," řekl dvacetiletý kanonýr Rostislav Gattnar.

"Chyběla nám spousta detailů. Určitě to byla kvalitnější hra na míčku a rozhodování v situacích především vepředu. Tam jsme nevolili správná řešení při přečíslení nebo v koncové nahrávce. Byli jsme tam velice zbrklí," komentoval porážku trenér Střešovic Milan Fridrich.

K vítězství Mladé Boleslavi nad Českou Lípou přispěl dvěma góly Matěj Pěnička. Další opora české juniorské reprezentace, která v srpnu v Brně obhájila titul na mistrovství světa, Filip Forman se podepsal třemi trefami a jednou asistencí pod úspěch Bohemians v Ostravě. Dokonce pěti body za gól a čtyři asistence zazářil Jakub Buršík.

Hattrickem pomohl k vítězství Black Angels na hřišti Chodova 8:7 v prodloužení Jakub Boček a v čase 62:46 rozhodl Tomáš Hanák. První výhru v sezoně oslavil Hattrick Brno, který zvítězil v Praze nad Sokolem Královské Vinohrady 6:5.

Výsledky 10. kola superligy florbalistů

FBC Liberec - Sokoli Pardubice 8:4 (1:1, 4:2, 3:1)

Branky: 17., 22. a 42. Valeš, 23., 36. a 46. Stránský, 38. a 60. Wiener - 7. Velc, 38. Šmíd, 40. Rusin, 52. Petr.

Chodov – Black Angels 7:8 v prodl. (2:0, 1:4, 4:3 - 0:1)

Branky: 3. a 44. Komárek, 45. a 52. Majer, 11. Maxa, 21. Eremiáš, 42. Ondrušek - 28., 49. a 54. J. Boček, 23. M. Boček, 34. Obuškevič, 34. M. Burian, 55. Renčín, 63. T. Hanák.

Mladá Boleslav – FBC Česká Lípa 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)

Branky: 21. a 57. Pěnička, 13. Koláčný, 14. J. Bína, 23. Tokoš, 38. D. Šebek, 59. Tomašík - 15. Kopič, 18. Krajcigr, 36. Štěrba.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBŠ Hattrick Brno 5:6 (3:4, 1:0, 1:2)

Branky: 10. V. Kopecký, 13. Máca, 19. Fiala, 38. V. Klápa, 47. Pergler - 9. a 41. Fuchs, 3. Brom, 6. Jalový, 13. Slezák, 49. Kostka.

Tatran Střešovice – 1. SC Vítkovice 4:6 (2:2, 0:1, 2:3)

Branky: 17. Šindelář, 19. Martin Čermák, 57. Němeček, 58. Piskáček - 10., 35. a 58. R. Gattnar, 3. Besta, 47. Hubálek, 56. Šindler.

FBC Ostrava – FbŠ Bohemians 3:6 (2:2, 0:1, 1:3)

Branky: 6. a 41. Gál, 12. Jakubec – 11., 24. a 59. F. Forman, 9. a 52. Petrák, 45. Buršík.

Sparta Praha – Panthers Otrokovice 5:4 v prodl. (1:2, 1:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 15. Kolstrunk, 40. Zouzal, 43. L. Ujhelyi, 50. M. Krbec, 63. Pruner – 1. Vykopal, 20. Grich, 45. Červenka, 60. Hrabal.