TCL V Repre

Vítkovičtí florbalisté rozdrtili Českou Lípu, Jastřembský nasbíral 7 bodů

Florbalisté Vítkovic rozdrtili v 17. kole superligy Českou Lípu 16:7 a posunuli se na druhé místo o skóre před pražskou Spartu. Na vedoucí Mladou Boleslav ztrácejí tři body. Sedmi body za hattrick a čtyři asistence se na kanonádě Ostravanů podílel Jan Jastřembský.

Vítkovice už v první třetině získaly náskok 6:0. "Začali jsme koncentrovaně. Dařilo se nám rozehrávat i kombinovat v útoku. Místy jsme chtěli útočit až příliš a zapomínali jsme na obranu. Jsem rád, že jsme si ukázali, že naše útočná síla je obrovská, pokud hrajeme koncentrovaně," řekl trenér Vítkovic Pavel Brus.

Shodně po čtyřech bodech za dva góly a dvě přihrávky zaznamenali v barvách Vítkovic Adam Delong, Lukáš Hájek a Marek Bräuer.

Čtvrtou pozici si upevnil Chodov, který vyhrál nad FBC Ostrava 8:3. "První část sezony byla po mnoha stránkách náročná a myslím, že jsme ji nakonec zvládli slušně. Teď si odpočineme, doléčíme nemoci a šrámy a od Nového roku musíme společně začít makat na zlepšení hry," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Otrokovice vyhrály v Brně před 913 diváky nad Bulldogs 6:2 a posunuli se na osmé místo o skóre před deváté Bohemians a právě jejich dnešního soka. Poslední Znojmo zdolalo po obratu třinácté Královské Vinohrady 5:4 v prodloužení a přiblížilo se jim a dvanácté České Lípě na rozdíl čtyř bodů.

Florbalisté Chodova si poradili s FBC Ostrava

Mladá Boleslav vykročila za výhrou rázně už v první třetině, kterou vyhrála 4:0. "Dnešní utkání rozhodlo to, jak jsme se dokázali dobře připravit na vstup do zápasu. Celá první třetina byla jen v naší režii a pak jsme mírným polevením v koncentraci dovolili Bohemce nastřílet hodně branek. Nicméně výsledek i vývoj jsme měli celou dobu pod kontrolou," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Sparta v předehrávce podlehla Tatranu Střešovice 2:7 a promarnila šanci dostat se do čela tabulky před Mladou Boleslav. "Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že budeme mít po sedmnácti kolech čtyři prohry a budeme mít 40 bodů, tak bych si říkal, že je to moc hezká představa. Musíme si vážit toho, co máme, a z posledních dvou zápasů se během pauzy poučit a oklepat," uvedl trenér Sparty Ondřej Kašpárek.

Superliga florbalistů - 17. kolo:

1. SC Vítkovice - FBC Česká Lípa 16:7 (6:0, 3:4, 7:3)
Branky: 32., 48. a 60. Jastřembský, 9. a 31. Sladký, 15. a 20. M. Černý, 25. a 54. Delong, 46. a 51. Hájek, 56. a 57. Bräuer, 10. Firda, 13. Oborák, 18. Řezanina - 34. a 46. M. Tichý, 57. a 60. Krajcigr, 23. Štěrba, 29. Jansa, 32. Ekl.

Chodov - FBC Ostrava 8:3 (3:1, 2:2, 3:0)
Branky: 5. a 36. Vošta, 40. a 54. Matejčík, 6. M. Pražan, 12. Plíhal, 46. M. Vávra, 53. Ondrušek - 16. Daniš, 21. Kuczera, 27. Čonka-Skyba.

TJ Znojmo - Sokol Královské Vinohrady 5:4 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 37. a 60. Šindelář, 9. Ďuriška, 34. Kladivo, 64. Pánek - 30. a 47. Svoboda, 4. Linhart, 17. Skřivánek.

Bulldogs Brno - Panthers Otrokovice 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)
Branky:
16. Pešek, 46. Kadavý - 34. a 60. Kvapil, 11. Vykopal, 42. Rožnovják, 45. Kittel, 59. Kostka.

FbŠ Bohemians - Mladá Boleslav 6:12 (0:4, 2:4, 4:4)
Branky: 22. P. Šebek, 26. Zezulka, 44. Kolstrunk, 45. V. Kopecký, 54. Forman, 60. Juha - 13., 23. a 36. Natov, 23. a 25. Gruber, 6. a 45. Curney, 52. a 60. J. Bína, 2. Tokoš, 12. vlastní P. Šebek, 51. Zakonov.

Sokol Pardubice - FBC Liberec 8:9 v prodl. (0:1, 5:2, 3:5 - 0:1)
Branky: 30., 38., 51. a 52. Zozulák, 23. Kourek, 33. Teichman, 37. Šmíd, 59. P. Petr - 11. a 59. Valeš, 34. a 61. P. Ferdan, 37. a 43. Balatka, 44. J. Kopecký, 45. T. Marek, 47. Salát.

Sparta Praha - Tatran Střešovice 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)
Branky: 33. Svatoš, 47. Košir - 15. a 58. Pixa, 3. Jakub Kolísko, 6. Kreysa, 31. Švéda, 48. Váňa, 51. Tlapák.