Následuje
Nový Zéland - Irsko

Vítkovické florbalistky počtvrté za sebou vyhrály základní část

Florbalistky mistrovských Vítkovic vyhrály počtvrté za sebou základní část extraligy. Prvenství si Ostravanky zajistily díky domácímu vítězství nad poslední Plzní 13:4. 

Slavící florbalistky Vítkovic
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Svěřenkyně trenéra Tomáše Martiníka si vybraly za soupeřky pro čtvrtfinále FBŠ Bohemians. "Jejich styl hry nám totiž vyhovuje a myslíme si, že je to ideální soupeř, který nás může připravit na případné semifinále," řekla útočnice Vítkovic Barbora Husková, která se stala s 33 brankami nejlepší střelkyní soutěže.

Chodov si zvolil pražské derby s Panthers. "Chtěli jsme pro čtvrtfinále soupeře, kterého považujeme za velmi kvalitního. Máme v týmu všechny dojem, že Panters jsou pro nás ta správná volba. Takže se na to těšíme a očekáváme zápasy v tempu v celé sérii," prohlásila útočnice Chodova Martina Řepková.

Zástupci FBC Ostrava sáhli po Tatranu Střešovice, který postoupil až dnes a díky vítězství v Brně nad Židenicemi 5:4 si zajistil poslední volné místo ve čtvrtfinále na úkor Olomouce. Na Jižní Město zbyl Jičín.

Extraliga florbalistek - 22. kolo:

Židenice - Tatran Střešovice 4:5 (1:3, 3:0, 0:2), FbŠ Bohemians - FBC Liberec 5:4 (2:2, 2:2, 1:0), 1. SC Vítkovice - FBŠ Plzeň 13:4 (6:2, 6:2, 1:0), Chodov - FBK Jičín 8:3 (3:1, 3:1, 2:1).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy