Dohráno

Vítkovice zdolaly Mladou Boleslav a posunuly se do čela florbalové superligy

Florbalisté Vítkovic zdolali v 9. kole v přímém souboji o první místo v superlize Mladou Boleslav 6:5 po samostatných nájezdech a posunuli se do čela o bod před Středočechy. Dosavadní lídr smazal v utkání ztrátu 2:4 i 4:5. Rozstřel rozhodl Lukáš Hájek, který si připsal dvě branky a jednu asistenci. Čtyři body za dvě trefy a stejný počet přihrávek zaznamenal v dresu vítězů Josef Rýpar.

Vítkovický florbalista Lukáš Hájek
zdroj: ČTK autor: Stanislav Kolařík

"Do obrany to byl dnes z naší strany lepší výkon než v předešlých zápasech, ale troufám si tvrdit, že jsme měli smůlu. Na jeden zápas tam bylo až moc tečovaných střel. Nájezdy jsou loterie. Dnes jsme ale přišli o bod," řekl trenér Vítkovic Pavel Brus webu Českého florbalu.

"Soupeř byl dnes produktivnější. My jsme se na každou branku nadřeli. Mrzí mě lacině inkasovaný gól na 4:5, i když je pravda, že vyrovnávací branku jsme vstřelili se štěstím. Prodloužení bylo z obou stran hodně přetaktizované, protože druhý bod ze vzájemného zápasu byl pro oba týmy velice důležitý," uvedl kouč Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Na páté místo se posunul Tatran Střešovice, který i díky hattricku Marka Beneše doma zdolal Brno 9:6. V souboji nováčků oslavilo první výhru v sezoně Ústí nad Labem, které zvítězilo nad Znojmem 4:3 v prodloužení. V čase 64:53 rozhodl ve prospěch posledního týmu tabulky David Stummer a Severočeši se třináctému Znojmu přiblížili na bod.

Tipsport superliga florbalistů - 9. kolo:

1. SC Vítkovice - Mladá Boleslav 6:5 po sam. nájezdech (2:1, 2:1, 1:3 - 0:0)

Branky: 7. a 9. Rýpar, 54. a rozhodující sam. nájezd Hájek, 24. Jan Šebesta, 30. Delong - 7. Tomáš Chroust, 29. Tadeáš Chroust, 48. Kološ, 52. Curney, 60. Pluhař.

Tatran Střešovice - Bulldogs Brno 9:6 (3:2, 2:3, 4:1)

Branky: 28., 42. a 46. M. Beneš. 2. a 18. Váňa, 31. a 46. Jan Kolísko, 17. Ullmann, 46. Jiří Kolísko - 14. a 24. Koláčný, 19. Černoch, 25. Sládeček, 32. J. Bauer, 49. Coufal.

Ústí nad Labem - TJ Znojmo 4:3 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)

Branky: 9. Koník, 32. Josef Novák, 38. Kolstrunk, 65. Stummer - 23. a 30. Salava, 54. V. Procházka.