Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Vítkovice v sedmé bitvě zdolaly Brno 4:2 a jsou v semifinále

Ostrava - Florbalisté mistrovských Vítkovic porazili v rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinále extraligy doma Bulldogs Brno 4:2 a po vítězství v sérii 4:3 je čeká boj o superfinále. Dvěma góly včetně vítězného se na tom podílel Lukáš Veltšmíd. O dvojicích pro semifinále, kam už postoupily také Tatran Střešovice a Mladá Boleslav, rozhodne až sedmý duel Chodova s Otrokovicemi.

Radost florbalistů Vítkovic
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Vítkovice se ujaly vedení ve třetí minutě díky Veltšmídovi. V 15. minutě vyrovnal Jiří Juhaňák, ale za 38 vteřin vrátil domácím vedení Zdeněk Žák a ve druhé třetině zvýšil na 3:1 Veltšmíd. Čtyři minuty před koncem zvýšil náskok Lukáš Řezanina a výsledek už jen zkorigoval Lukáš Jalový.

"Jsme strašně rádi za postup do další fáze. Chtěl bych poděkovat všem našim fanouškům, kteří přispěli k našemu vítězství, a taky Brnu. Bylo odhodlané, bojovné, a tím nám dělalo problémy. Nicméně myslím, že postoupilo florbalovější mužstvo a že jsme si to zasloužili," řekl stránkám ČFbU trenér Vítkovic Michal Deus.

"V utkání rozhodla větší zkušenost soupeře a domácí prostředí. Utkání nevybočovalo z průběhu celé série. Rozhodně jsme, až na výjimky, nepůsobili horším dojmem a bylo vidět, že se tým herně zlepšil," uvedl kouč Brna Rudolf Škubal.

1. SC Vítkovice - Bulldogs Brno 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky: 3. a 26. Veltšmíd, 15. Žák, 56. Řezanina - 15. Juhaňák, 57. Jalový. Konečný stav série: 4:3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy