Vítkovice v Pardubicích splnily roli favorita, osmi body pomohl Hájek

V dohrávce 8. kola florbalové superligy porazili lídři tabulky z Vítkovic Pardubice 14:7. Čtyřmi góly a čtyřmi asistencemi přispěl k výhře útočník Lukáš Hájek. Ostravané si drží náskok devíti bodů před druhou Mladou Boleslaví, která rovněž splnila povinnost a rozmetala poslední Otrokovice poměrem 13:2. Středočeský celek má ale stále tři zápasy k dobru.

Vítkovický Adam Delong si stráží míček před soupeřem
zdroj: ČTK autor: Michaela Říhová

"Myslím, že se mi něco podobného ještě nepovedlo a bylo to fakt poprvé," řekl osmadvacetiletý Hájek a těšil se na pondělní domácí zápas proti Střešovicím. "Určitě jdeme vyhrát, protože chceme držet první místo," doplnil Hájek, jehož tým má o tři odehrané zápasy více než druhá Mladá Boleslav.

Pardubice držely s favoritem krok ještě v úvodní třetině, ale ve druhém dějství nabraly už tříbrankovou ztrátu a Vítkovice postupně rozdíl navyšovaly. Hattrick si v dresu vítězů připsal také Adam Delong, který vládne se 47 body ze 17 utkání produktivitě a s 32 trefami i tabulce střelců superligy.

Mladá Boleslav už úvodní třetinu proti Otrokovicím ovládla 8:0, hosté se prosadili až za stavu 0:11. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na výhře Středočechů podílel Milan Tomašík. Otrokovice se propadly na dno tabulky za Sokol Královské Vinohrady, který prohrál v Liberci 5:6 až v prodloužení.

Čtvrtí Bohemians zdolali v pražském derby pátý Chodov 4:3 a unikli mu na rozdíl čtyř bodů. Shodně gólem a asistencí k tomu přispěli Jakub Buršík a Michal Vojtíšek. V dalším pražském souboji vyhrála šestá Sparta nad třetími Střešovicemi 9:6. Tatranu nepomohly ani čtyři asistence Ondřeje Němečka.

O vítězství České Lípy v Brně nad Hattrickem 5:4 v prodloužení rozhodl gólem Radek Krajcigr, který zaznamenal i tři asistence. Hattrick dal za vítěze Jaromír Ekl.

Superliga florbalistů:

Dohrávka 8. kola:

Sokoli Pardubice - 1. SC Vítkovice 7:14 (2:3, 1:3, 4:8) Branky: 34. a 45. A. Šmíd, 46. a 54. Rusin, 9. Savický, 14. Smola, 56. P. Pakosta - 35., 44., 48. a 57. Hájek, 12., 27. a 57. Delong, 5. Šindler, 5. Sidunov, 28. R. Gattnar, 43. Bräuer, 47. Kaleta, 53. Jan Šebesta, 60. Čonka-Skyba. Dohrávané 13. kolo:

FBC Liberec - TJ Sokolo Královské Vinohrady 6:5 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 2:3 - 0:0) Branky: 11., 58. a 60. Valeš, 13. a rozhodující sam. nájezd M. Čermák, 20. Balatka - 39. a 55. M. Bína, 4. Z. Stuchlík, 42. Strachota, 49. L. Gregor z tr. střílení.

Mladá Boleslav - Panthers Otrokovice 13:2 (8:0, 4:1, 1:1) Branky: 1., 5. a 43. Tomašík, 8. a 31. Tokoš, 9. a 14. Curney, 1. Natov, 10. Zakonov, 15. Komárek, 22. D. Šebek, 31. J. Bína, 36. Řehoř - 34. a 52. Vykopal.

Hattrick Brno - FBC Česká Lípa 4:5 v prodl. (2:0, 0:3, 2:1 - 0:1) Branky: 10. a 60. Brom, 10. Ondráček, 59. Juhaňák - 21., 27. a 53. Ekl, 23. J. Černý, 63. Krajcigr.

Sparta Praha - Tatran Střešovice 9:6 (3:1, 2:2, 4:3) Branky: 5. a 44. Dibelka, 15. a 60. Ujhelyi, 41. a 44. M. Čermák, 10. Bachmaier, 33. Zouzal z tr. střílení, 39. Kolstrunk - 23. a 52. Šindelář, 33. a 54. Langer, 19. Jakub Kolísko, 57. Sládeček.

FBŠ Bohemians - Chodov 4:3 (1:2, 3:0, 0:1) Branky: 5. Zezulka, 27. Dobisík, 31. Buršík, 37. Vojtíšek - 5. Maxa, 14. Ondrušek, 49. J. Bauer.