České ragby

Vítkovice padly s Brnem, Boleslav zase s Bohemians

Praha - Florbalisté mistrovských Vítkovic vstoupili do čtvrtfinále porážkou s Bulldogs Brno 4:5. Roli favorita nepotvrdil ani druhý tým základní části Mladá Boleslav, která podlehla FbŠ Bohemians 7:8 v prodloužení. Papírové předpoklady splnil nejlepší tým dlouhodobé části Tatran Střešovice vítězstvím v pražském derby nad Spartou 11:2 i loňský finalista Chodov výhrou nad Otrokovicemi 5:2.

Florbal
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Vítkovice sice s Brnem dvakrát smazaly dvoubrankovou ztrátu, ale na trefu Jiřího Koutného z 56. minuty už nenašly odpověď. "První třetina byla nervózní, což se dalo očekávat. Ve zbylých čtyřiceti minutách jsme bušili do zatažené obrany soupeře a bohužel se nám tlak nepodařilo přetavit ve více gólů," řekl serveru ČFbU trenér Vítkovic Michal Deus.

Mladá Boleslav v úvodní třetině prohrávala už 0:3, ale stav otočila a gólová přetahovaná dospěla do prodloužení. V čase 69:14 rozhodl Jakub Šárka, který zaznamenal tři branky a jednu asistenci. Jeho spoluhráč Martin Šimek si připsal ještě o bod více za dvě trefy a tři přihrávky.

Chodov zlomil odpor Otrokovic ve 39. minutě, kdy zvýšil na 4:2 Ondřej Mikeš. Na vítězství Pražanů se podílel gólem a dvěma přihrávkami Matěj Jendrišák. Duel Střešovic se Spartou byl jednoznačnou záležitostí, už ve 21. minutě vedl Tatran 3:0. Hattrick si připsal Ondřej Riebauer.

AutoCont extraligy florbalistů - čtvrtfinále, 1. zápasy:

1. SC Vítkovice - Bulldogs Brno 4:5 (2:3, 1:1, 1:1)

Branky: 10. a 27. Z. Žák, 8. Veltšmíd, 42. Šebesta - 5. P. Kadlec, 7. Coufal, 16. Ondráček, 23. Pexa, 56. J. Koutný.

Mladá Boleslav - FbŠ Bohemians 7:8 v prodl. (2:3, 2:2, 3:2 - 0:1)

Branky: 27. a 43. Tomáš Chroust, 46. a 54. Fojta, 17. Tadeáš Chroust, 20. Gwuždž, 32. T. Kadlec - 36., 37. a 70. Šárka, 10. a 45. M. Šimek, 9. Čihák, 11. Bagin, 52. Kisugite.

JM Chodov - Panthers Otrokovice 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky: 12. Jendrišák, 13. Vojtíšek, 23. Bouša, 39. Mikeš, 58. Vavro - 3. Hradil, 30. Ťopek.

Tatran Střešovice - Sparta Praha 11:2 (2:0, 4:2, 5:0)

Branky: 20., 52. a 58. Riebauer, 14. a 52. M. Vávra, 21. a 35. Mayer, 34. T. Vávra, 40. Richter, 48. Podhráský, 50. Garčar - 32. Svatoš, 39. Kašpárek.