Golfista roku

Tatran vyválčil výhru nad brněnskými Buldoky, Vítkovice zdolaly Chodov

Praha - Mistrovské Vítkovice zdolaly v dohrávce 3. kola tým Chodova 5:4 a zůstávají i po čtyřech zápasech bez ztráty bodu. Ostravané díky povedené třetí třetině dokázali otočit nepříznivý stav 1:3 a jsou v tabulce třetí o skóre za Spartou a o tři body za také suverénním Tatranem Střešovice. Sparta dnes vyhrála v duelu pátého kola v pražském derby nad domácími FbŠ Bohemians 7:2, Střešovice v sobotu zvítězily v duelu hraném v Jindřichově Hradci nad Bulldogs Brno 6:4.

Sestřih florbalu Tatran Střešovice - Bulldogs Brno

Tatran Střešovice opět vyvezl extraligový florbal. Po několika Cestách na sever ale tentokrát zamířil na jih. V rámci utkání 5. kola v Jindřichově Hradci porazil patnáctinásobný mistr brněnské Buldoky 6:4. Téměř 500 fanoušků sledovalo tradičně vyrovnaný souboj. Tatran potvrdil, že začátky zápasů má v letošní sezoně vlažnější a v polovině šestnácté minuty prohrával po gólu Koutného už 0:2.

Obětavý výkon Brna proti favoritovi však přinášel hru na hranici pravidel. Nešetrný zákrok Jalového na pronikajícího Richtera znamenal vyloučení na pět minut plus do konce utkání. V dlouhé přesilovce otočil Fridrich vývoj skóre na 4:3 a Střešovice poprvé vedly.

Za Buldoky ještě dokázal vyrovnat produktivní Mendrek, ale na využité trestné střílení Natova už brněnští nezareagovali. Na konečných 6:4 upravil v 59. minutě nejlepší kanonýr Střešovic Vávra. "Věřili jsme, že to bude jasnější zápas, ale Brno na nás umí," prohlásil autor dvou gólových přihrávek Střešovic Richter.

Výsledky 5. kola extraligy florbalistů

Otrokovice - JM Chodov 2:8 (1:4, 1:1, 0:3)

Branky: 19. Michal Nagy, 40. Kostka - 7. a 60. Strachota, 7. a 54. Ondrušek, 9. Běhavý, 11. Pražák, 37. Kotlas, 46. Mikeš.

Tatran Střešovice - Bulldogs Brno 6:4 (1:2, 2:1, 3:1)

Branky: 18. Řehoř, 24. Mayer, 34. Deutsch, 43. Fridrich, 54. Natov z trest. střílení, 59. Vávra - 3. a 50. Mendrek, 16. Koutný, 22. Fuchs.

FBC Ostrava - Pardubice 5:6 (1:2, 2:1, 2:3)

Branky: 48. a 53. Vítovec, 17. Švajný, 30. Šimíček, 32. Lipový - 4. a 56. Zozulák, 11. a 42. Krajcigr, 24. Teichman, 52. Bahník.

FbŠ Bohemians - Sparta Praha 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)

Branky: 33. Šárka, 42. Kordoš - 41. a 55. Hartman, 14. Svatoš, 22. Vrána, 31. Marvánek, 36. M. Rebro, 58. Pruner.

Dohrávka 3. kola: 1. SC Vítkovice - JM Chodov 5:4 (0:2, 1:1, 4:1)

Branky: 31. a 56. Hubálek, 42. Šebesta, 46. Heczko, 52. Delong - 9. Běhavý, 13. Fiala, 32. Ondrušek, 58. Kotlas.