Kooperativa NBL 2023/2024

Tatran ve šlágru vyhrál na hřišti Vítkovic, Liberec v prodloužení nad Pardubicemi

Florbalisté Tatranu Střešovice zvítězili ve šlágru 22. kola superligy na hřišti třetích Vítkovic 6:2 a v čele tabulky mají stále dvoubodový náskok před druhou Mladou Boleslaví, která vyhrála v České Lípě 9:5. Čtvrtou pozici si upevnila díky vítězství v Otrokovicích 5:3 pražská Sparta. Na páté místo se posunuli Bohemians, kteří rozdrtili FBC Ostrava 14:6 a využili k posunu porážky Chodova v pražském derby s Black Angels 6:11. Liberec vyhrál v dohrávce nad Pardubicemi 6:5.

Tatran porazil Vítkovice 6:2

Po dvou gólech Tatranu proti Vítkovicím dali Bohumil Piskáček a Martin Šindelář, dvě asistence si připsali shodně Marek Beneš a Ondřej Němeček. "Prvních padesát minut jsem byl nesmírně spokojený s naší obranou, protože tam vůbec neprocházely krosovky. Posledních deset minut už to bylo trošku horší. Celkově jsme ale podali dobrý výkon," řekl brankář Střešovic Tomáš Jurco.

"Tatran byl lepší a efektivnější. Využil svoje šance. My jsme hodně chtěli, makali jsme, ale strašně se natrápíme na nějaké šance a jejich proměnění. Do toho dnes výborný Jurco, který chytil hromadu gólů," prohlásil trenér Vítkovic Pavel Brus.

Za Mladou Boleslav si v České Lípě připsali po třech bodech za dvě branky a jednu asistenci Jiří Curney s Milanem Tomašíkem, za domácí měl stejnou bilanci Ondřej Kopič. Rovněž dvěma trefami a přihrávkou přispěl k výhře Sparty v Otrokovicích Matěj Čermák. Domácím Panthers nebyl nic platný hattrick Františka Vykopala.

Kanonádu Bohemians proti FBC Ostrava řídil pěti body za dvě branky a tři asistence Jan Malič a hattrickem přispěl Daniel Cabejšek. Ofenzivní hvězdou kola byl ale Jakub Hromada z Black Angels, který proti Chodovu zaznamenal šest bodů za pět gólů a jednu přihrávku.

Poslední Sokol Královské Vinohrady ukončil sérii deseti porážek a radoval se z výhry poprvé od 28. října, kdy zvítězil v Otrokovicích (9:8). Radoval se v Brně, kde vyhrál nad Hattrickem 5:3 a třináctým Pardubicím se přiblížil na rozdíl bodu.

Liberec vyhrál v Pardubicích 6:5 v prodloužení a posunul se v boji o play-off z 9. na 8. místo o bod před FBC Ostrava. V čase 61:14 rozhodl svou druhou brankou v utkání osmnáctiletý Šimon Stránský, stejně starý Vojtěch Wiener zaznamenal v druhém utkání za sebou hattrick.

"Začátek zápasu byl tak, jak jsme si představovali, bohužel jsme nebyli schopni přetavit tlak ve více gólů. Hluchou pasáž jsme měli v druhé části, rychle jsme se sice vrátili, ale určitou nervozitu jsem na týmu viděl. Ke konci jsem pořád věřil, že tu branku dáme, bohužel pak už vše končilo buď na brankaři, nebo tyčkách. Dva body nesmrdí," řekl trenér Liberce Petr Salát.

Výsledky 22. kola superligy florbalistů

1. SC Vítkovice - Tatran Střešovice 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)

Branky: 36. Matejčík, 59. M. Gattnar - 19. a 28. Šindelář, 21. a 35. Piskáček, 7. Eliáš, 38. Sládeček.

Česká Lípa - Mladá Boleslav 5:9 (0:1, 2:4, 3:4)

Branky: 55. a 58. Kopič, 26. Slaný, 26. Dzierža, 44. Tichý z tr. střílení - 7. a 43. z tr. střílení Curney, 35. a 60. Tomašík, 25. J. Bína, 28. Pěnička, 30. D. Šebek, 47. Tadeáš Chroust, 57. Tokoš.

Black Angels - Chodov 11:6 (2:2, 2:2, 7:2)

Branky: 45., 48., 58., 59. a 60. Hromada, 6. a 12. M. Burian, 36. a 54. Neklan, 25. J. Boček, 60. Renčín - 29. a 43. Eremiáš, 3. Vošta, 16. Plíhal, 27. Balatka, 41. Majer.

Panthers Otrokovice - Sparta Praha 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)

Branky: 34., 44. a 57. Vykopal - 31. a 34. Matěj Čermák, 19. L. Ujhelyi, 38. Zouzal, 50. M. Krbec.

FBŠ Hattrick Brno - TJ Sokol Královské Vinohrady 3:5 (1:2, 1:3, 1:0)

Branky: 5. a 60. Jalový, 29. Lhota - 26. a 38. Máca, 14. Švejda, 16. Pergler, 23. Pinkas.

FbŠ Bohemians - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 14:6 (4:0, 3:2, 7:4)

Branky: 16., 44. a 51. Cabejšek, 6. a 57. F. Forman, 7. a 32. Rod, 43. a 45. Malič, 7. Šimáně, 27. Buršík, 32. Růžek, 50. K. Krbec, 56. Veleba - 33. a 41. Pešat, 30. Soukup, 46. Herblich, 48. Klimscha, 56. Kuczera.

Sokoli Pardubice - FBC Liberec 5:6 v prodl. (0:1, 3:2, 2:2 - 0:1)

Branky: 29. a 30. Šmíd , 43. a 51. L. Kučera, 27. Žáček - 11., 41. a 53. Wiener, 35. a 62. Stránský, 39. Mádlo.