ČEZ Extraliga 2023/2024

Tatran udolal Chodov v prodloužení a vede sérii 2:0

Praha – Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice vyhráli nad Chodovem 6:5 v prodloužení a vedou v semifinálové sérii 2:0 na zápasy. Chodov sice dokázal otočit stav z 0:4 na 5:4, ale nejlepšímu týmu základní části zajistil v čase 62:18 vítězství Tom Ondrušek. V prvním semifinálovém souboji vyhrála Mladá Boleslav na hřišti Vítkovic 7:5.

Utkání Tatran Střešovice - Chodov
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Střešovicím se v hale Sparty povedl nástup do utkání. Po 52 vteřinách otevřel skóre Natov, v sedmé minutě zvýšil tečovanou střelou Von der Pahlen, který utkání pro zranění nedohrál, a za 50 sekund se trefil z dorážky Ullmann.

V polovině úvodní části upravil na 4:0 Ondrušek a Baráka v brance Chodova nahradil Binder. Ten dlouho držel čistý štít a Chodov zavelel k obratu. Ještě na konci úvodní části překonal Kafku Zozulák, ve 24. minutě skóroval Wahlgren, po 101 vteřinách třetí třetiny se prosadil Dóža a ve 48. minutě vyrovnal Jendrišák.

Sestřih florbalového utkání Tatran Střešovice - Chodov

Za 33 vteřin už díky Klápově trefě Chodov vedl. Jenže pak neproměnil Jendrišák trestné střílení, v 55. minutě vyrovnal Richter a v prodloužení rozhodl Ondrušek. "Jsem rád, že jsem rozhodl, protože jsem letos góly moc nepomohl. Branky se ode mě očekávají, ale nelepí mi to. Mohl jsem dneska dát tři čtyři," řekl střelec vítězné branky Ondrušek.

Mladá Boleslav vedla v Ostravě díky Novotnému. V osmé minutě sice vyrovnal Matúš, ale za 36 vteřin vrátil hostům vedení Rožnovják a ještě v úvodní části skóroval znovu Novotný. V 25. minutě zvýšil Salát už na 4:1 pro Billy Boy.

Vítkovice ale ztrátu dotáhly, když se v druhé třetině trefil Jastřembský a mezi 46. a 47. minutou vyrovnali během 61 vteřin Veltšmíd se Sladkým. Jenže za dalších 74 sekund vrátil Středočechům vedení Ekl a Křenek s Gwuždžem pojistili výhru. V závěru už jen zkorigoval výsledek domácí Tokoš.

Výsledky 2. semifinále:

Tatran Střešovice - JM Chodov 6:5 v prodl. (4:1, 0:1, 1:3 - 1:0)

Branky: 10. a 63. Ondrušek, 1. Natov, 6. Von der Pahlen, 7. Ullmann, 55. Richter - 19. Zozulák, 24. Wahlgren, 42. Dóža, 48. Jendrišák, 49. Klápa. Stav série: 2:0.

1. SC Vítkovice - Mladá Boleslav 5:7 (1:3, 1:1, 3:3) Branky: 8. Matúš, 26. Jastřembský, 46. Veltšmíd, 47. Sladký, 60. Tokoš - 4. a 17. Novotný, 8. Rožnovják, 25. Salát, 48. Ekl, 51. Křenek, 55. Gwuždž. Stav série: 0:1.