Tatran přidal další vítězství. Odnesli to Bohemians

Tatran Střešovice zvítězil v 9. kole v pražském derby nad Bohemians 4:2 a stále zůstává bez ztráty bodu. O pět bodů méně má Mladá Boleslav, která vyhrála v Otrokovicích 7:2. Bohemians předstihly také Vítkovice, které doma porazily Sokol Královské Vinohrady 9:4.

Ondřej Vítovec v dresu Tatranu Střešovice
zdroj: facebook.com/Tatran Střešovice

Bohemians se mohli dostat proti Tatranu do vedení v 5. minutě, ale Filip Forman neproměnil trestné střílení. Skóre přeci jen otevřeli domácí, v čase 18:25 se prosadil Patrik Šebek. Střešovice mezi 23. a 27. minutou otočily stav, když nejdříve skóroval Jonáš Kreysa a potom využil přesilovou hru David Šimek.

V polovině utkání sice vyrovnal Jakub Buršík, ale 36 sekund před koncem druhé části ve vlastním oslabení vrátil hostů vedení Matěj Havlas, který ještě v závěru při power-play oslabeného soupeře pojistil výsledek do prázdné branky.

Na vítězství Mladé Boleslavi v Otrokovicích se podílel dvěma góly Tadeáš Chroust a třemi asistencemi Jiří Curney. Vítkovicím pomohl k úspěchu proti Otrokovicím hattrickem Matyáš Šindler a tři body za gól a dvě asistence si připsal také Jiří Besta.

Šesti body za čtyři branky a dvě asistence zazářil při vítězství Chodova v České Lípě 12:7 Petr Majer, gól a čtyři asistence zaznamenal za Pražany Marek Vávra. Severočechům nepomohl k bodovému zisku ani hattrick Štěpána Slaného.

Livesport superliga florbalistů - 9. kolo:

1. SC Vítkovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4 (2:0, 3:1, 4:3)

Branky: 41., 54. a 60. Šindler, 7. Zubek, 16. Palčinský, 22. R. Gattnar, 24. Besta, 39. Bräuer, 48. Nehera - 23. Šolaja, 49. P. Hartman, 57. D. Ježek, 60. J. Procházka.

Sokoli Pardubice - FBC Ostrava 8:4 (5:0, 2:2, 1:2)

Branky: 10. a 33. Velc, 10. Rusín, 11. Žáček, 13. Lukáš Kučera, 17. Šmíd, 34. Prix, 59. P. Pakosta - 33. Sládek, 37. Gál, 59. Chatrný, 59. Klimscha.

Panthers Otrokovice - Mladá Boleslav 2:7 (1:2, 0:4, 1:1)

Branky: 18. Grich, 60. Gašparík - 32. a 33. Tadeáš Chroust, 11. Korych, 12. Hemerka, 30. Fořt, 39. J. Bína, 42. Pěnička.

FBC Česká Lípa - Chodov 7:12 (0:5, 2:1, 5:6)

Branky: 33., 44. a 57. Slaný, 44. a 51. Kopič, 40. Vlček, 46. T. Kadlec - 1., 20., 25. a 59. Majer, 50. a 58. Eremiáš, 3. J. Bauer, 17. Dufek, 19. Balatka, 41. M. Vávra, 46. Ondrušek, 59. Vošta.

FbŠ Bohemians – Tatran Střešovice 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Branky: 19. P. Šebek, 30. Buršík - 40. a 60. Havlas, 23. Kreysa, 28. D. Šimek.