České ragby 2021

Tatran navýšil náskok na čele na pět bodů. Black Angels nasázeli Brnu jedenáct gólů

Livesport superliga florbalistů pokračovala zápasy 14. kola. Tatran Střešovice v dohrávce proti Sokolu Královské Vinohrady uspěl po výsledku 5:2. Na čele lídr tabulky odskočil zase na pět bodů. Za domácí připsal tři body za dva góly a nahrávku obránce Martin Pánek. Black Angels pak přehráli Hattrick Brno 11:5. Oba celky v první půli zápasu střídali ve skórování branek, když se Brněnští neustále dotahovali. Pražský celek svůj náskok nakonec zvýšil na šest gólů.

Martin Čermák v dresu Tatranu Střešovic
zdroj: Facebook @tatranstresovice

Pánek se v 9. minutě postaral o úvodní branku utkání a za 114 sekund zvýšil Jonáš Kreysa. V závěru první třetiny Klápa snížil, ale ve 26. minutě vrátil v přesilové hře Tatranu dvoubrankový náskok Martin Šindelář a ještě ve druhé třetině se za domácí trefil také Jakub Kolísko.

Necelé čtyři minuty před koncem střešovický David Šimek neproměnil trestné střílení a vzápětí zkorigoval Klápa stav na 2:4. V pokračující power-play pojistil 129 sekund před závěrečnou sirénou výhru Tatranu do prázdné branky Pánek.

Vítězství Black Angels nad Hattrickem Brno 11:5 řídil šesti body za hattrick a tři asistence Tomáš Hanák, jeho bratr Radek si připsal o bod méně s bilancí 2+3.

Tatran jasně přehrál Vinohrady

Florbalisté mistrovské Mladé Boleslavi vyhráli ve 14. kole superligy v Liberci 9:6 a přiblížili se na druhém místě na rozdíl dvou bodů vedoucímu Tatranu Střešovice.

Třetí Vítkovice vyhrály na hřišti posledních Pardubic 8:1 a třemi góly a jednou přihrávkou k tomu přispěl Jakub Hubálek. Hráči FBC Ostrava zdolali doma Spartu 4:3 po nájezdech, rozhodl o tom Daniel Chatrný, který tak dovršil hattrick. Chodov doma zdolal Otrokovice 10:7. Hostům nebyly nic platné ani čtyři body za tři branky a přihrávku Františka Vykopala.

Bohemians vyhráli v České Lípě 7:1 díky čtyřem bodům za dvě branky a stejný počet asistencí Filipa Formana.

Výsledky 14. kola superligy florbalistů

Livesport superliga florbalistů - 14. kolo:

Tatran Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Branky: 9. a 58. Pánek, 11. Kreysa, 26. Šindelář, 36. Jakub Kolísko - 19. a 57. V. Klápa.

Chodov - Panthers Otrokovice 10:7 (5:2, 2:3, 3:2)

Branky: 2. a 39. Skřivánek, 17. a 18. M. Vávra, 12. Eremiáš, 13. Ondrušek, 24. Netrefa, 48. J. Bauer, 55. Majer, 60. Vošta - 17., 22. a 28. Vykopal, 21. a 56. M. Ležatka, 7. Halama, 55. Grich.

Sokoli Pardubice - 1. SC Vítkovice 1:8 (0:0, 0:1, 1:7)

Branky: 43. Rusin - 41., 47. a 51. Hubálek, 43. a 57. Zubek, 28. Sidunov, 47. M. Gattnar, 49. Bräuer.

FBC Liberec - Mladá Boleslav 6:9 (1:2, 3:5, 2:2)

Branky: 22. a 47. Smutný, 24. a 56. P. Ferdan, 11. Mádlo, 31. Rozkovec - 23. a 37. Hemerka, 32. a 60. Tokoš, 12. Zakonov, 14. D. Beneš, 27. Tadeáš Chroust, 28. Pěnička, 41. Curney.

FBC Ostrava - Sparta Praha 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 13., 40. a rozhodující sam. nájezd Chatrný, 47. Pešat - 10. a 15. Zouzal, 59. L. Ujhelyi.

FBC Česká Lípa - FbŠ Bohemians 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

Branky: 24. Stárek - 8. a 25. F. Forman, 13. a 60. z tr. střílení Gajdoš, 5. K. Krbec, 28. Buršík, 49. Růžek.

Black Angels - FBŠ Hattrick Brno 11:5 (4:3, 4:2, 3:0)

Branky: 25., 31. a 47. T. Hanák, 4. a 12. M. Burian, 8. a 52. R. Hanák, 25. a 58. J. Boček, 17. Bouček, 34. Hromada - 5. a 14. Jalový, 9. Brom, 27. D. Dvořák, 28. Š. Hronek.