Stuchlík vystřelil v prodloužení Královským Vinohradům play-off. Liberec ostrouhal

O držiteli Prezidentského poháru z Mladé Boleslavi pro vítěze základní části se rozhodlo už před čtyřmi koly. Poslední – 26. hrací den určoval, jaké týmy se prosmýknou do osmičky, jež bude hrát play-off. Bojovaly o něj Královské Vinohrady a Liberec, protože dosud osmá Ostrava dle očekávání podlehla boleslavskému suverénovi. Vinohrady vedli už o tři branky, ale nechali si náskok vzít. V prodloužení pak ale Zbyněk Stuchlík gólem na 7:6 rozhodl o jejich postupu. Liberci nebyla nic platná výhra doma 4:2 proti favorizovaným Bohemians.

Radost Královských Vinohrad
zdroj: Facebook - SKV Florbal autor: Facebook - SKV Florbal

V České Lípě nastupovaly Vinohrady s vidinou reálné šance na postup, protože ze smečky pod čarou měly nejlepší vzájemné zápasy. První třetina byla spíše ochutnávací, nicméně hosté po trefě Jana Svobody vedli. Ve druhé třetině sice tentýž hráč přidal další trefu, ale hosté zásluhou Lukáše Mlejnka srovnali.

Duo hostí Zbyněk Stuchlík-Martin Skřivánek poté vykoplo hosty jednou nohu do play-off, protože ještě v 51. minutě vedli 6:3, domácí ale dokázali vyrovnat. Osudovým jim byl ale faul 6 sekund před koncem třetí části. Přesilovku v prodloužení pak využil Stuchlík.

Liberec se vytáhl, ale nepostoupil

Na palubovku desátého Liberce přijeli pátí Bohemians. Domácí se po bezbrankové první části začali činit. I po druhé třetině bylo skóre velmi hubené, když jediným střelcem byl liberecký Radek Valeš. Na začátku závěrečné části navíc Severočeši odskočili dalšími dvěma brankami, ale na ně dokázali hosté během 46 sekund odpovědět dvěma trefami. Výhru Liberce 4:2 tak do prázdné brány podškrtl Adam Balatka. Hosté se ale radovali z historického úspěchu jen chvilinku, než k nim přišla zpráva z České Lípy.

Chodov - mistr bláznivých zápasů

Mladá Boleslav bez skrupulí vyloučila domácí Ostravu z postoupivší osmičky. Vyhrála 7:3, když o výhře rozhodla v prvních 17 minutách, které ovládla 5:0.

Doma nezaváhaly ani druhé Vítkovice, jež si poradily s Hattrickem Brno 4:1. O vítězství rozhodl v prvních dvou třetinách Jan Šebesta dvěma góly.

Další bláznivý zápas uspořádal třetí Chodov, který porazil sedmé Otrokovice 13:6. Dvě branky a tři asistence si do statistik zapsal domácí Petr Majer. Chodov ukázal, že má sice silnou ofenzivu, ale kulhá v obraně.

Florbalisté Chodova mají po prohře před play-off o čem přemýšlet
zdroj: Instagram - Český florbal autor: Instagram - Český florbal

Proti čtvrté Spartě srdnatě bojovali o postup do play-off Black Angles. Pražský duel rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž domácí proměnili jenom jeden ze čtyř.

Jistotu účasti ve vyřazovací části neměl ani proslulý Tatran Střešovice. Jeho pozice však byla před duelem v posledních Pardubicích komfortní, protože měl na další adepty dvoubodový náskok. Tatran žádné pochybnosti nepřipustil a vyhrál 5:2.

Čtvrtfinále: Boleslav si vybrala Vinohrady, Vítkovice jdou na Otrokovice

"My jsme se docela i připravovali na tu variantu, že Vinohrady proklouznou do play-off. Volili jsme si mezi nimi a Otrokovicemi a zvítězilo to, že jsou Vinohrady v Praze a jsou to pro naše diváky lepší podmínky, aby mohli přijet na zápas. Rozhodoval i lepší florbalový povrch, který je pro naši hru důležitý," řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný, jehož tým posunul rekord soutěže na 74 bodů. Mladá Boleslav tak vylepšila vlastní výkon z ročníku 2017/18 v podobě 68 bodů.

Florbalisté Mladé Boleslavi oslavují gól
zdroj: ČTK autor: Tomáš Štěpán

Obhájce titulu začne boj v play-off proti Otrokovicím, které prohrály už poosmé za sebou. "Měli jsme před posledním kolem nějaké preference, ale vzhledem k tomu, že hrálo ještě o postup několik týmů, tak jsme čekali až do konce. Po tom, co si Boleslav vybrala Vinohrady, tak to pro nás bylo celkem jednoduché a vybrali jsme Otrokovice. Jsme si vědomi, že nás čeká nepříjemná série a těžký soupeř," prohlásil trenér Vítkovic Pavel Brus.

Chodov se rozhodl raději pro souboj s Tatranem Střešovice než s Bohemians. "Cítíme, že Bohemka je v poměrně dobré pohodě a Tatran by mohl být pro cestu do semifinále o trošku snadnějším soupeřem třeba i díky tomu, že mají hodně mladý tým," prohlásil kouč Chodova David Podhráský.

Tipsport superliga florbalistů - 26. kolo:

1. SC Vítkovice - Hattrick Brno 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 7. a 29. z tr. střílení Jan Šebesta, 43. Rýpar, 56. Sidunov - 41. Vlach. FBC Ostrava - Mladá Boleslav 3:7 (1:5, 0:0, 2:2) Branky: 20. a 49. Sládek, 43. Malajka - 9. a 44. Suchánek, 1. Curney, 13. J. Bína, 14. M. Tichý, 18. Komárek, 52. Tokoš.

FBC Liberec - FBŠ Bohemians 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky: 28. Valeš, 42. Dlesk, 47. Lhota, 58. Balatka - 48. P. Šebek, 48. Ďopan. Sokoli Pardubice - Tatran Střešovice 2:5 (0:2, 1:2, 1:1) Branky: 40. Prix, 51. Teichman - 6. Meliš, 7. Pánek, 22. Havlas, 40. Brautferger, 60. Jakub Kolísko.

Chodov - Panthers Otrokovice 13:6 (5:3, 5:2, 3:1)
Branky: 3. a 32. Mikeš, 11. a 15. M. Koutný, 23. a 27. Majer, 41. a 52. M. Vávra, 2. J. Koutný, 15. Matejčík, 34. Maxa, 38. Sýkora, 48. Ondrušek - 4., 24. 35. a 55. Hrabal, 7. Gál, 11. Kvapil.

FBC Česká Lípa - Sokol Královské Vinohrady 6:7 v prodl. (0:1, 3:4, 3:1 - 0:1) Branky: 22. a 23. Mlejnek, 38. Štěrba, 51. Slaný, 51. Krajcigr, 59. T. Novák - 6. a 23. J. Svoboda, 37. a 39. Skřivánek, 30. O. Stuchlík, 44. M. Bína, 61. Z. Stuchlík.

Black Angels - Sparta Praha 5:6 po sam. nájezdech (1:3, 4:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. a 28. Renčín, 21. Hněvkovský, 30. R. Hanák, 35. Boček - 16. a 57. Garčar, 7. Zeman, 15. Juha, 28. Čermák, rozhodující sam. nájezd Zoukal.