Tipsport ELH 2024/2025

Štřešovičtí florbalisté ovládli Czech Open, ve finále na nájezdy zdolali švédský Pixbo Wallenstam

Florbalisté Tatranu Střešovice ovládli mezinárodní turnaj Czech Open v Praze. Ve finále porazili švédský celek Pixbo Wallenstam 5:4 po samostatných nájezdech. Rozstřel rozhodl Adam Tlapák. Svěřenci trenéra Milana Fridricha triumfovali potřetí za poslední čtyři roky a celkově počtvrté. V elitní kategorii žen prohrála Olomouc s Pixbem 1:9.

Sestřih utkání Tatran Střešovice – Pixbo Wallenstam

Loňského vítěze Pixbo ve finále dostal do vedení v 17. minutě Felix Lanver. Ve druhé třetině otočili stav Matěj Havlas s Filipem Eliášem, o vyrovnání se postaral Oskar Weissbach. Ve 48. minutě vrátil českému šampionovi vedení Šimon Vavroušek, ale za 38 sekund vyrovnal Filip Wramdemark.

V čase 52:14 opět odskočili Pražané díky Patriku Šebkovi, za necelé tři minuty však smazal ztrátu Marcus Peil. V nájezdech dal vítěznou branku Tlapák a Tatran navázal na úspěchy z let 1999, 2021 a 2022.

Duel o 3. místo mezi Vítkovicemi a Grasshoper Curych se nehrál a Ostravané zvítězili kontumačně 5:0. Švýcarský celek se omluvil kvůli onemocnění přibližně deseti hráčů a předčasně odcestoval.

Olomoucké florbalistky při premiérové účasti ve finále Czech Open kralování favorizovaného Pixba nezastavily a s favoritem už v čase 8:35 prohrávaly 0:5. V 15. minutě zaznamenala čestný úspěch Hanaček Valentýna Zerzánová. Pixbo si připsalo desátý triumf na turnaji.

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open v Praze:

Finále – muži:

Tatran Střešovice – Pixbo Wallenstam 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 2:2)

Branky: 26. Havlas, 31. Eliáš, 48. Vavroušek, 53. P. Šebek, rozhodující sam. nájezd Tlapák – 17. Lanver, 36. Weissbach, 49. Wramdemark, 56. Peil.

O 3. místo – muži:

1. SC Vítkovice – Grasshoper Curych 5:0 – kontumačně

Finále – ženy:

Pixbo Wallenstam IBK – FBS Olomouc 9:1 (5:1, 2:0, 2:0)

Branky: 7. a 9. Stenbergová, 8. a 24. Markströmová, 43. a 50. Berggrenová, 3. Stettlerová, 3. Kilpeläinenová, 25. M. Anderssonová – 15. Zerzánová.