Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EL a EKL UEFA

Střešovický Beneš je poprvé florbalistou roku, ženám dál vládne Krupnová

Útočníci Marek Beneš z Tatranu Střešovice a Eliška Krupnová ze švédského klubu Pixbo Wallenstam vyhráli anketu Florbalista sezony. Čtyřiadvacetiletý Beneš získal toto ocenění poprvé. Krupnová, která ve čtvrtek oslaví 29. narozeniny, obhájila prvenství z loňska a celkově šestým triumfem opět vylepšila svůj rekord.

Je nám líto, video expirovalo.
Florbalisty sezony jsou poprvé Marek Beneš a pošesté Krupnová

Vítězové anket byli vyhlášeni v pražském hotelu Belvedere, slavnostní večer se konal poprvé od roku 2019.

V minulých dvou letech byly výsledky ankety kvůli pandemii koronaviru zveřejněny v přímém přenosu na ČT sport bez osobní účasti.

Marek Beneš byl na prosincovém mistrovství světa, kde Češi získali bronz, nejproduktivnějším hráčem s 11 body ze šesti zápasů a se sedmi góly i nejlepším střelcem národního mužstva. Dostal se také do All Star týmu.

V lednu ho magazín Innebandymagazinet vyhlásil čtvrtým nejlepším florbalistou roku 2021. S Tatranem Střešovice získal v superlize stříbro.

Druhý skončil další útočník Filip Langer ze švédského Kalmarsundu a třetí obránce Ondřej Němeček, Benešův klubový spoluhráč. V 21. ročníku ankety se stal Marek Beneš desátým hráčem, který se dostal na trůn. Rekordmanem je s osmi triumfy Matěj Jendrišák.

Krupnová se stala na přelomu listopadu a prosince na světovém šampionátu v Uppsale druhou nejproduktivnější českou hráčkou se šesti body za Martinou Řepkovou (9 bodů), s kterou se podělila s pěti góly o prvenství v tabulce střelců čtvrtého týmu turnaje.

Ve švédské lize byla desátá v produktivitě základní části se 49 body (32+17) z 25 utkání a sedmá v play-off s 15 (12+3). Innebandymagazinet ji po vítězství z roku 2020 zařadil za loňský rok na 6. místo.

Stejně jako před rokem se za ní umístila v anketě o Florbalistku sezony spoluhráčka Denisa Ratajová. Třetí skončila brankářka Jana Christianová z Chodova.

Nejužitečnějším hráčem superligy florbalisté zvolili také Marka Beneše. V ženské extralize získala ocenění Michaela Mlejnková z FBC Ostrava.

Nejlepším brankářem se stal potřetí za sebou a celkově počtvrté Lukáš Bauer z Mladé Boleslavi, který se dostal do All Star týmu na MS v Helsinkách a podle ankety Innebandymagazinet byl sedmým nejlepším hráčem minulého roku. Brankářkou sezony je poosmé rekordmanka Christianová.

Nejlepšími juniory jsou Šimon Stránský z Liberce a Vendula Maroszová z Vítkovic. Nejlepším trenérem mužů byl zvolen poprvé Milan Fridrich z Tatranu Střešovice, v ženské kategorii patří prvenství premiérové Lukáši Procházkovi z Chodova. Nejlepší dvojicí rozhodčích jsou poprvé Libor Gavlas s Lukášem Mikulou.

Hvězdami sezony se stali Langer a Vanessa Rebecca Keprtová. U příležitosti oslav 30 let od založení Českého florbalu se hlasovalo také o "Momentu 30 let", kterým se stalo mistrovství světa mužů v roce 2008 v Praze a Ostravě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články