ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Střešovická vítězná jízda pokračuje, v dohrávce padly Vinohrady až v prodloužení

Florbalisté České Lípy porazili v 19. kole superligy doma Liberec 8:7 a díky druhé výhře za sebou se před něj posunuli na 8. místo tabulky. Liberec nebodoval popáté za sebou a noví trenéři Matěj Klucho a Petr Kološ se ani ve třetím utkání na lavičce nedočkali úspěchu. S plným počtem 57 bodů dál vládne Tatran Střešovice. Druhé Vítkovice, které vyhrály v Praze nad Black Angels 11:3, na ně ztrácejí 12 bodů. Dohrávku kola Královské Vinohrady - Chodov prohrály až v prodloužení 3:4.

Sestřih a ohlasy utkání K. Vinohrady - Chodov

Čtyřmi body za tři branky a asistenci řídil kanonádu Střešovic Marek Beneš. Dvakrát za vítěze skórovali Martin Čermák, Vojtěch Kún a David Šimek, který navíc přidal i přihrávku. Pardubice prohrály podesáté za sebou.

K vítězství Vítkovic přispěl třemi body za dvě trefy a přihrávku Jiří Besta. Gól a dvě asistence zaznamenali také Matyáš Šindler a Michal Pažák.

Na neděli plánovaný duel Bohemians s Mladou Boleslaví byl odložen kvůli zdravotnímu stavu hráčů v týmu hostů po návratu z Poháru mistrů ve Finsku. "Bohemka měla pochopení pro těžkosti, které nás postihly po návratu z Finska, kde jsme reprezentovali český florbal na Poháru mistrů. Za to jí děkujeme," řekl klubovému webu generální manažer Mladé Boleslavi Tomáš Pacák.

"Respirační onemocnění postupně propuklo u velké části týmu, k zápasu bychom museli nastoupit s torzem sestavy, což by neprospělo atraktivitě jinak velmi zajímavého utkání," dodal Pacák.

Pěti body za dvě branky a tři asistence se na vítězství České Lípy ve čtvrteční předehrávce  podílel Václav Vavruška. Hattrickem přispěl kanonýr Radek Krajcigr. Za poražené nasbíral tři přihrávky Filip Smutný.

Hattrickem a asistencí se blýskl i Marek Bräuer ve výhře FCB Ostravy nad posledními Karlovými Vary. Pátá Sparta vyhrála na hřišti dvanáctých Otrokovic 6:4 a vyhrála šestý z posledních sedmi zápasů. Tři body za gól a dvě přihrávky si za Pražany připsal Mikuláš Krbec.

Florbalisté šestého Chodova zvítězili v dohrávce kola superligy na hřišti Sokola Královské Vinohrady 4:3 v prodloužení. Po čtvrté výhře za sebou zvýšili svůj náskok v boji o přímou účast ve čtvrtfinále před sedmými Black Angels na šest bodů. Jedenácté Vinohrady ztrácejí na pozice pro předkolo play-off čtyři body.

Zápas rozhodl po 34 sekundách nastavení svým druhým gólem v utkání Mikuláš Komárek, který si navíc připsal asistenci. Domácí dvakrát skórovali z trestného střílení. Nejdříve je z něj dostal ve 29. minutě Vojtěch Klápa do vedení 2:1 a v čase 54:28 z další penalty vyrovnal Jan Procházka na 3:3.

Livesport superliga florbalistů 19. kola:

FBC Česká Lípa - FBC Liberec 8:7 (1:5, 4:1, 3:1)
Branky: 25., 42. a 52. Krajcigr, 14. a 55. Vavruška, 21. Peška, 22. Pekárek, 34. Slaný - 10. a 48. Stránský, 15. a 30. Wiener, 8. Mádlo, 12. Baudisch, 14. Balatka.

FBC Ostrava - FB Hurrican Karlovy Vary 11:5 (4:2, 2:0, 5:3)
Branky: 24., 27. a 58. Bräuer, 45. z tr. střílení a 53. Chatrný, 1. Pešat, 3. Šubert, 6. Kuczera, 20. Herblich, 47. Němec, 51. Soukup - 19. a 46. Velc, 19. Strachota, 52. Zahraj, 59. Šimeček.

Panthers Otrokovice - Sparta Praha 4:6 (0:2, 0:2, 4:2)
Branky: 51. a 60. Nehila, 48. Kelemen, 52. Grich - 13. M. Krbec, 17. Curney, 21. Pruner, 32. Kozák, 48. J. Mühlfait, 52. Kolstrunk.

Black Angels - 1. SC Vítkovice 5:11 (2:3, 0:3, 3:5)
Branky: 11. Doležal, 19. Hromada z tr. střílení, 44. Straka, 47. M. Boček, 53. M. Burian z tr. střílení - 21. a 44. Besta, 10. Šindler, 14. Zubek, 15. Sidunov, 23. Hubálek, 26. Pažák, 51. Delong, 51. vlastní M. Burian, 56. Jan Šebesta, 57. Fukala.

Tatran Střešovice - Sokoli Pardubice 13:3 (4:2, 6:0, 3:1)
Branky: 24., 28. a 42. Marek Beneš, 9. a 29. Kún, 12. a 39. D. Šimek, 37. a 54. Martin Čermák, 7. Kreysa, 12. M. Mühlfait, 35. Němeček, 46. Meliš - 1. Žáček, 19. Sákra, 48. Machatý.