Dohráno MOL Cup

Střešovice, Vítkovice a Chodov jsou jedinou výhru od semifinále

Praha - Florbalisté Tatranu Střešovice, Vítkovic a Chodova zvládli i třetí čtvrtfinálové zápasy a jsou jednou výhru od postupu do semifinále, který mohou slavit už v neděli. Vedení 2:1 na utkání se ujala Mladá Boleslav po vítězství v Otrokovicích 7:3.

Mistrovské Střešovice podruhé v sérii vyhrály nad SSK Future až v nastavení, když tentokrát uspěly po výsledku 5:4 v prodloužení. Domácí Future v hale Sokola Vinohrady třikrát vedli, ale po obratu Tatranu vyrovnal 56 vteřin před koncem třetí třetiny Jakub Gruber. V čase 66:01 rozhodl Marek Vávra. Třemi body za dvě trefy a jednu asistenci se podílel na výhře bývalý hráč Future Jan Natov.

Florbalistům FBC Ostrava nebyly při porážce 2:3 nic platné dvě trefy Jiří Curneyho, jenž nejdříve na konci první třetiny odpověděl na gól Ondřeje Mikeše a na konci druhé části i na branku Matěje Jendrišáka. Ve 43. minutě rozhodl Tomáš Sýkora.

Vítkovice v Brně nejdříve dvakrát otočily stav a pak slavily výhru 4:3. Nejdříve z 0:1 na 2:1 a pak ze 3:4, když vítěznou trefu zaznamenal 58 sekund před koncem Petr Kološ. Třemi asistencemi se na úspěchu Ostravanů podílel Tomáš Sladký.

Otrokovice sice ve 23. minutě dokázaly dotáhnout nepříznivý stav 0:2, ale do poloviny utkání získala Mladá Boleslav vedení už 6:2. Hattrickem se zaskvěl v dresu vítězů Ondřej Fojta.

Výsledky třetích zápasů čtvrtfinále extraligy florbalistů

SSK Future - Tatran Střešovice 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 6. Žďárský, 18. Zezulka, 40. M. Ryneš, 60. Gruber - 11. a 44. Natov, 39. Richter, 51. T. Vávra, 67. M. Vávra. Stav série: 0:3.

Bulldogs Brno - 1. SC Vítkovice 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Branky: 8. J. Koutný, 45. Fuchs, 48. Kostka - 10. a 51. Tokoš, 20. Hubálek, 60. Kološ. Stav série: 0:3.

FBC Ostrava - JM Chodov 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 20. a 39. Curney - 3. Mikeš, 36. Jendrišák, 43. Sýkora. Stav série: 0:3.

Panthers Otrokovice - Mladá Boleslav 4:8 (1:2, 2:5, 1:1)

Branky: 18. Vaněk, 23. Ťopek, 31. Ďopan, 41. Petřík - 1., 16. a 28. Fojta, 28. Křenek, 29. vlastní Nagy, 30. J. Bouška, 38. Gwuźdź, 47. P. Bouška. Stav série: 1:2.