Svět motorů

Střešovice ukončily sérii proher na hřišti Otrokovic, Boleslav si smlsla na Bohemians

V dohrávce 15. kola florbalové superligy si chuť po třech prohrách v řadě vylepšily Střešovice, které si zastřílely na hřišti posledních Otrokovic a zvítězily 10:4. Šesti body přispěl k dílu Matěj Havlas, hattrickem se blýskl Petr Brautferger. Česká Lípa po nájezdech udolala Black Angels 10:9. Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v Praze nad Bohemians 7:1 a na druhém místě ztrácejí na vedoucí Vítkovice už jen šest bodů.

Ondřej Vítovec v dresu Tatranu Střešovice
zdroj: facebook.com/Tatran Střešovice

Mladá Boleslav už v první třetině získala vedení 3:0. Skóre otevřel Milan Tomašík a poté se trefil dvakrát Bína, který při druhém gólu půl minuty před první pauzou využil přesilovou hru. Na další branku se čekalo až do 53. minuty, než se prosadil opět Tomašík.

O 96 sekund později sebral Lukáši Bauerovi čisté konto Ivan Tomčo, ale hosté třemi góly v poslední minutě vítězství zvýraznili. Nejdříve při power-play zamířil do prázdné branky Jan Natov, pak proměnil trestné střílení Bína a výsledek dovršil šest sekund před koncem opět Natov.

Dvě branky a dvě přihrávky si připsal v dresu Střešovic Filip Langers a hattrick vstřelil Petr Brautferger. Tatran uspěl poprvé po sérii tří porážek, když podlehl postupně na hřištích Chodova (6:8), Sparty (6:9) a Vítkovic (3:8).

"Je to vzpruha a uklidnění, že se po třech zápasech zase dostáváme na vítěznou vlnu. Doufám, že vydrží co nejdéle. Většinu utkání jsme dominovali, prolomili jsme naši největší potíž, kterou je produktivita. Tu jsme trošku zlomili a nastříleli deset gólů," řekl Havlas, osmnáctiletý juniorský mistr světa z Halifaxu z roku 2019, který prožil svůj bodově nejlepší zápas v superlize.

Dokonalý obrat předvedl jedenáctý Hattrick Brno na hřišti devátého Liberce, kde po dvou třetinách prohrával 0:4, ale zvítězil 5:4. Hattrickem se na tom podílel Tomáš Brom, v 56. minutě rozhodl Luděk Ondráček. Trefil se v oslabení stejně jako předtím v čase 51:45 Brom, který vyrovnal na 4:4.

"Bylo velmi důležité, že jsme nedostali gól. Dopředu jsme si nakreslili, jak budou přesilovku hrát. To, že jsme tam dokázali dát góly, byl takový bonus a odměna za neproměněné šance v první a možná i druhé třetině," prohlásil Brom.

Ze sedmého na šesté místo se posunul FBC Ostrava díky vítězství nad předposledním Sokolem Královské Vinohrady 5:2. Dvakrát za vítěze skóroval polský útočník Wojciech Malajka, gól a dvě asistence si připsal Michal Sládek. Obě branky Pražanů dal Michal Strachota.

Česká Lípa zdolala Black Angels 10:9 po samostatných nájezdech, které rozhodl Jakub Jirsa. Za vítěze si připsal hattrick Radek Krajcigr, který ještě v prodloužení neproměnil trestné střílení. Má na kontě v 19 zápasech 30 branek a 47 bodů. Je druhý mezi střelci i v produktivitě za Adamem Delongem z Vítkovic, který dal 33 gólů a nasbíral 48 bodů. Dvě trefy a dvě přihrávky Jakuba Renčína stačily Black Angels jen na bod.

Kvůli koronavirové nákaze v týmu si musely odložit víkendové zápasy vedoucí Vítkovice a také Pardubice. Ostravané měli dnes hostit Chodov a v neděli se představit v Praze proti Black Angels. Sokoli odložili dnešní duel doma se Spartou a nedělní zápas na hřišti Střešovic.

Livesport superliga florbalistů - dohrávané 15. kolo:

FBC Ostrava - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) Branky: 49. a 60. Malajka, 20. Sládek, 26. Herblich, 55. Soukup - 19. a 24. Strachota.

FBC Liberec - Hattrick Brno 4:5 (3:0, 1:0, 0:5) Branky: 11. Baudisch, 15. Bitman, 18. Jakub Kopecký, 23. Valeš - 42., 45. a 52. Brom, 48. Juhaňák, 56. Ondráček.

Panthers Otrokovice - Tatran Střešovice 4:10 (2:4, 2:3, 0:3) Branky: 5. Petřík, 16. Zapletal, 26. Szweda, 33. Hrabal - 17., 25. a 43. Brautferger, 6. a 31. Langer, 54. a 56. Havlas, 3. Sládeček, 6. Meliš, 38. Piskáček.

FBC Česká Lípa - Black Angels 10:9 po sam. nájezdech (2:6, 3:2, 4:1 - 0:0) Branky: 32., 46. a 56. Krajcigr, 26. a 37. Kopič, 50. a 57. Štěrba, 10. Ekl, 14. Nicklas, rozhodující sam. nájezd Jirsa - 1. a 20. T. Hanák, 5. a 16. Renčín, 13. a 48. V. Novotný, 6. R. Hanák, 22. Hněvkovský, 39. Pícha.

FBŠ Bohemians - Mladá Boleslav 1:7 (0:3, 0:0, 1:4)
Branky: 55. Tomčo - 14., 20. a 60. z tr. střílení J. Bína, 6. a 53. Tomašík, 60. a 60. Natov.