Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maďarsko - Švédsko

Střešovice postoupily do semifinále Poháru mistrů, vítkovickým florbalistkám odveta nevyšla

Ani v odvetném domácím utkání čtvrtfinále Poháru mistryň nedokázaly florbalistky Vítkovic zvítězit. Jejich švýcarské soupeřky ze Zugu je porazily i podruhé, tentokrát 5:7, a české šampionky tak v evropské soutěži skončily. Na postup nedosáhly ani hráčky FBC Ostrava, které vyřadily až samostatné nájezdy. Naopak úspěch na domácí půdě a postup do semifinále slaví po výhře nad Könitz Bernem 10:2 Tatran Střešovice.

Florbalistky Vítkovic
zdroj: Florbal Vítkovice

Vítkovicím vyšel skvěle vstup do odvety s vítězkami Švýcarského poháru, jejichž barvy hájí trio českých reprezentantek Ivana Šupáková, Denisa Ratajová a Martina Řepková. Po 43 sekundách otevřela skóre Nela Sikorová, za dalších 103 sekund se prosadila Michaela Šponiarová a ve 12. minutě skórovala také Michaela Kubečková.

Zug překonal Nikolu Příleskou až v čase 24:44, kdy se zapsala mezi střelkyně po přihrávce Ratajové Emma Hedlundová a za 29 sekund skórovala také Corin Rüttimannová. Mezi 30. a 36. minutou otočila dvěma góly skóre Ivana Härdiová a za 34 sekund upravila Ronja Bichselová už na 5:3.

V 37. minutě vrátila Vítkovice do hry druhou trefou v utkání Kubečková, ale v čase 51:14 vrátila Zugu dvoubrankový náskok po asistenci Šupákové Hedlundová. Za tři a půl minuty sice dostala domácí ještě na kontakt Barbora Husková, ale 85 sekund před koncem dovršila výsledek při power-play do prázdné branky Isabelle Gerigová, které asistovala Řepková.

Na postup do semifinále nedosáhly ani hráčky FBC Ostrava, které po domácí výhře 3:2 podlehly ve Švýcarsku týmu Kloten Dietlikon v základní hrací době 1:4 a švýcarské mistryně rozhodly v samostatných nájezdech.

Kloten Dietlikon se ujal vedení ve 12. minutě díky Andree Gämperliové, která v čase 39:11 svým druhým gólem zajistila domácím i dvoubrankový náskok. Za 20 sekund sice odpověděla Markéta Vrlíková, ale ve 46. minutě uklidnila svůj tým Marcia Wicková a při power-play zpečetila výhru v běžné hrací době Nina Metzgerová.

Desetiminutové prodloužení o postupujících nerozhodlo a v nájezdech se za domácí prosadily Gämperliová a Sara Piispaová, zatímco za vítězky Poháru Českého florbalu jen Kristína Hudáková.

Vedle Zugu a Klotenu Dietlikonu jsou v semifinále také švédské celky Pixbo Wallenstam s kapitánkou české reprezentace Eliškou Krupnovou a Thorengruppen.

Tatran naopak míří do bojů o medaile

Svoji místenku mají naopak jistou florbalisté Tatranu. První zápas před týdnem ve Švýcarsku vyhráli 5:2. Pěti body za čtyři branky a jednu asistenci se na pojištění účasti v semifinále a sobotní výhře 10:2 podílel útočník Jonáš Kreysa.

Další soupeře určí svěřencům trenéra Milana Fridricha los a semifinále se opět bude hrát systémem doma a venku. Sokem Tatranu mohou být švédské kluby Storvreta se střešovickými odchovanci Ondřejem Němečkem a Filipem Langerem a Falun či SV Wiler Ersigen, kde působí asistent trenéra Radek Sikora a v útoku hraje jeho syn Radek Sikora mladší. Švýcarský šampion vyřadil ve čtvrtfinále FbŠ Bohemians.

Tatran se ujal vedení v čase 7:31, kdy využil přesilovou hru Marek Beneš a v 15. minutě zvýšil ve vlastním oslabení Kreysa. Před polovinou utkání sice snížil Jan Zaugg, ale do konce druhé části zajistili domácím náskok 4:1 opět Kreysa s Matějem Havlasem.

Po 80 sekundách závěrečného dějství dovršil Kreysa hattrick a další branky Tatranu přidal Tomáš Hanák s Jakubem Bočkem. Za vítěze švýcarského poháru zkorigoval stav Zaugg, ale Střešovice byly při chuti a skórovali ještě Martin Šindelář s Vojtěchem Kúnem a poslední slovo měl střelec večera Kreysa.

Výsledky Pohárů mistrů

Muži, jižní konference – čtvrtfinále – 2. zápas:

Tatran Střešovice – Köniz Bern 10:2 (2:0, 2:1, 6:1)

Branky a nahrávky: 8. Marek Beneš (Šindelář), 15. Kreysa (Vavroušek), 37. Kreysa, 39. Havlas (T. Hanák), 42. Kreysa (Šindelář), 45. T. Hanák (Havlas), 51. J. Boček, 54. Šindelář, 57. Kún (Kreysa), 60. Kreysa (Šindelář) - 29. Zaugg (Blomqvist), 54. Zaugg. Rozhodčí: Čížek, Laštovička (oba ČR). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. První zápas: 5:2, postoupily Střešovice.

Ženy, jižní konference – čtvrtfinále – 2. zápasy:

1. SC Vítkovice – Zug United 5:7 (3:0, 1:5, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Sikorová (Staňková), 3. M. Šponiarová (Sikorová), 12. Kubečková (Staňková), 37. Kubečková (Hyršová), 55. Husková (Kabelková) - 25. Hedlundová (Ratajová), 26. Rüttimannová (Gerigová), 30. Härdiová (Müllerová), 36. Härdiová (Müllerová), 36. Bichselová (Rüttimannová), 52. Hedlundová (Šupáková), 59. Gerigová (Řepková). Rozhodčí: Beranová, Hejnová (obě ČR). Vyloučení: 2:2. Bez využití. První zápas: 1:4, postoupil Zug.

Kloten Dietlikon Jets - FBC Ostrava 5:1 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Gämperliová, 40. Gämperliová, 46. Wicková (Suterová), 59. Metzgerová (Piispaová), rozhodující sam. nájezd Piispaová - 40. Vrlíková (Včelná). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 412. První zápas: 2:3, postoupil Kloten Dietlikon.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články