SP Brazílie

Střešovice porazily v úvodním semifinále Chodov 7:2

Praha - Florbalisté Tatranu Střešovice porazili v úvodním semifinálovém utkání extraligy Chodov 7:2, na čemž se pěti brankami podílel útočník Marek Vávra. Druhý duel semifinále se hraje v neděli ve 14:45 opět v Aréně Sparty, taktéž v neděli pak od 17:15 odstartuje druhá série mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví.

Úřadující mistr Tatran se dostal do vedení v sedmé minutě díky Kolískovi a v 17. minutě zvýšil v přesilovce při Wahlgrenově trestu Marek Vávra. Chodov sice snížil 15 vteřin před koncem prvního dějství díky Pražákovi, ale hned po 13 vteřinách druhé třetiny vrátil střešovickému týmu dvoubrankové vedení Von der Pahlen.

Na konci druhé části se prosadil opět Marek Vávra, který pak ve 44. minutě dovršil hattrick. V 57. minutě sice snížil na 2:5 Wahlgren, ale v závěru si ještě připsal další dvě trefy Marek Vávra. "Jsem rád, že jsme takticky vedené utkání dotáhli do úspěšného konce. V neděli nás čeká určitě mnohem náročnější zápas," řekl trenér Střešovic Jan Zahalka stránkám České florbalové unie.

Semifinále play off AutoCont extraligy florbalistů - 1. zápas:

Tatran Střešovice - JM Chodov 7:2 (2:1, 2:0, 3:1) Branky: 17., 37., 44., 58. a 60. M. Vávra, 7. Kolísko, 21. Von der Pahlen - 20. Pražák, 57. Wahlgren.

2. kolo play down florbalistů - 1. zápas:

Sparta Praha - Torpedo Havířov 8:4 (1:1, 2:1, 5:2) Branky: 7. a 59. Duchek, 22. a 53. Linhart, 41. a 57. Križko, 35. Perušič, 42. Císař - 29. a 43. Jurčík, 18. Hudec, 56. Bajgar.

Semifinále play off florbalové extraligy žen - 1. zápas:

Herbadent SJM Praha 11 - FbŠ Bohemians 7:3 (2:0, 3:1, 2:2) Branky: 10. a 33. Jílková, 12. a 40. Urbánková, 38. a 49. Krupnová, 44. Jarolímová - 34. Křížová, 47. Zlámalová, 57. Bočanová.

Play down extraligy florbalistek - 3. zápasy:

FBC České Budějovice - FBŠ Jihlava 2:7 (0:2, 2:3, 0:2), konečný stav série: 0:3; FbC Šumperk - Děkanka 0:4 (0:0, 0:2, 0:2), konečný stav série: 0:3.