Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Prague Open 2020

Střešovice jsou krok od superfinále, Chodov vyrovnal sérii s Vítkovicemi

Praha - Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice vyhráli ve třetím semifinálovém utkání extraligy na hřišti FBC Ostrava 7:6 v prodloužení a jsou za stavu 3:0 na zápasy krok od postupu do superfinále. Druhá série měla na programu v Praze už čtvrtý duel a Chodov díky výhře 7:6 vyrovnal na 2:2. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na tom podílel Matěj Jendrišák. 

Chodovský Matěj Jendřišák
zdroj: ČT24

Zápas Střešovic s FBC Ostrava přinesl úplně odlišné první dvě třetiny. V úvodní části získali Pražané vedení 3:0, v druhém dějství ale kralovali domácí a otočili stav na 5:4. Ve třetí třetině nejdříve vyrovnal Garčar, ale v 52. minutě vrátil Ostravanům vedení Skácel. Následně domácí Vojtíšek neproměnil trestné střílení a 83 sekund před koncem vynutil nastavení svou druhou brankou v zápase Ondrušek. V čase 66:41 rozhodl o vítězství Tatranu Von der Pahlen.

"Byl to divácky velmi atraktivní zápas, který jsme si zkomplikovali velmi špatnou druhou třetinou. Ve zbytku zápasu jsme konečně museli ukázat srdíčko a bojovnost. Je to důležité třetí vítězství a Ostravě určitě zápas sebral spoustu sil," řekl webu České florbalové unie trenér Střešovic Jan Zahalka. "Podali nejlepší výkon v této sérii. Bohužel se od nás v závěru odklonilo štěstí a rozhodl neproměněný nájezd a následná přesilovka," podotkl asistent trenéra FBC Ostrava Martin Trojan.

Chodov sice rychle prohrával po Tokošově trefě, ale stav otočili záhy Štegl s Šochmanem. Na Hájkovo vyrovnání odpověděl ještě v úvodní části Kotlas. V druhé části nejdříve smazal ztrátu Veltšmíd, ale po trefách Curneyho a Jendrišáka Pražané unikli ve 44. minutě na rozdíl dvou branek. Řezanina s Tokošem sice znovu vyrovnali, ale další dvě Jendrišákovy branky už rozhodly. Patrik Suchánek stihl už jen zkorigovat výsledek.

"Děkujeme divákům za fantastickou atmosféru a jsme rádi, že se sem série ještě vrátí," řekl trenér Chodova Lukáš Procházka po utkání před 383 diváky v hale na Jižním Městě. "Z naší strany to bylo hodně nepovedené utkání," nešetřil kritikou kouč Vítkovic Radomír Mrázek. 

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy