Svět motorů

Sparta porazila v derby Bohemians až v prodloužení a ztrácí na Chodov a Boleslav bod

Po pátém kole superligy florbalistů vládnou Chodov a Mladá Boleslav bez ztráty bodu. Sparta v pondělní dohrávce přišla o výhru v základní hrací době chybou gólmana pár vteřin před koncem a v pražském derby porazila Boheminas 7:6 až v prodloužení. Je tak o bod třetí. Zato mistrovské Vítkovice prohrály s nováčkem Black Angels 5:6 a ztrácejí na vedoucí dvojici už čtyři body.

Radost florbalistů Black Angels
zdroj: blackangels.cz

Sparťané mají s Bohemians vyrovnanou bilanci a tenhle zápas to jen potvrdil. Bohemians sice vedli jen 2:1 a stále dotahovali náskok Sparty, ale dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny  ho také dotáhli. To brankář Beneš uspěchal výhoz, trefil jen protihráče stojícího před brankovištěm a Kopecký vyrovnal na 6:6. V prodloužení pak Sparta zavřela soupeře před jeho brankou a Marvánek prostřelil všechny a třetím gólem v zápase rozhodl.

Chodov vedl už ve 24. minutě 4:0 a přes finiš Liberce výhru udržel. "Jsou to nakonec zlaté body. V první třetině jsme hráli poměrně dobře, ale od začátku druhé měl náš výkon sestupnou tendenci a na konci bylo vyrovnání ve vzduchu. Musíme být rádi za výhru, ale předvádět musíme daleko víc," řekl trenér Chodova David Podhráský.

Na páté místo se posunuly Otrokovice, které na vlastním hřišti zdolaly Tatran Střešovice 4:3.

Sestřih florbalového utkání Sparta - Bohemians

O vítězství pražských Black Angels rozhodl v 46. minutě v přesilové hře svou druhou brankou v utkání Jakub Renčín.

Tři body za dva góly a jednu asistenci si v dresu vítězů připsal Jan Hněvkovský. Black Angels, kteří hrají superligu poprvé v historii, vyhráli i svůj druhý domácí duel a mají na kontě celkem sedm bodů.

"Je příjemné na mistra ligy nasadit třetího gólmana, odehrát celý zápas na tři lajny a ještě odejít se třemi body. Myslím, že kromě bojovnosti rozhodla vítkovická ospalá první třetina. Kluci najednou dostali do hlavy, že se dá hrát s každým, a už to nepustili," řekl asistent trenéra Black Angels Petr Pajer a zmínil start brankáře Marka Netopilíka.

"Prohra nikdy nikoho samozřejmě netěší. Každopádně všechny kroky, které nyní děláme, jsou s ohledem na závěr sezony. Máme za sebou velmi náročný tréninkový týden a první polovina zápasu byla ospalá. Chci po klucích hodně věcí a je vidět, že si vše musí ještě sednout. Dneska tam bylo několik tyček a neproměněných šancí. Budeme trpěliví a výsledky přijdou," prohlásil Brus.

Mladé Boleslavi pomohl k páté výhře v sezoně hattrickem Martin Tokoš. "Jsem rád, že jsme dneska udrželi koncentraci šedesát minut. Až do konce zápasu jsme byli hladoví po gólech. Viděl jsem dobrou disciplínu v obraně. Takovým způsobem bychom se doma určitě chtěli prezentovat," uvedl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Vítězství České Lípy nad FBC Ostrava 12:7 zařídil pěti body za hattrick a dvě asistence Jaromír Ekl. Rovněž tři branky a asistenci zaznamenal v dresu Severočechů Radek Krajcigr.

Ostravané zůstávají bez výhry předposlední o skóre před nováčkem Hattrickem Brno, který podlehl v Praze Královským Vinohradům 4:7.

Výsledky 5. kola superligy florbalistů:

Sparta Praha - FbŠ Bohemians 7:6 v prodl. (1:1, 2:1, 3:3)
Branky: 6., 45. a 62. Marvánek, 29. Křenek z tr. střílení, 39. Kolstrunk, 43. Pruner 54. Pažák - 6. Buršík, 22. Cabejšek, 44. K. Krbec, 48. Šárka, 54. Ďopan, 60. V Kopecký.

Panthers Otrokovice - Tatran Střešovice 4:3 (4:1, 0:1, 0:1)
Branky: 10. a 16. Gál, 2. Kittel, 8. Červenka - 6. a 35. Kreysa, 50. Jan Kolísko.

Chodov - FBC Liberec 4:3 (3:0, 1:0, 0:3)
Branky: 4. Maxa, 5. Plíhal, 16. Mikeš, 25. M. Pražan - 47. Valeš, 55. J. Kopecký, 56. P. Ferdan.

Královské Vinohrady - Hattrick Brno 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)
Branky: 6. a 51. L. Gregor, 3. Hartman, 19. Z. Stuchlík, 28. Vnuk, 44. P. Hájek, 58. O. Stuchlík - 14. M. Fuchs, 20. Martin Nagy, 34. Gold, 48. L. Ondráček z tr. střílení.

Black Angels - Vítkovice 6:5 (4:2, 1:2, 1:1)
Branky: 15. a 46. Renčín, 20. z tr. střílení a 29. Hněvkovský, 9. J. Hromada, 10. Boček - 34. a 38. Sladký, 7. Bräuer, 14. Jan Šebesta, 43. L. Hájek.

Mladá Boleslav - Pardubice 8:3 (3:1, 4:2, 1:0)
Branky: 22., 24. a 45. Tokoš, 6. a 38. Tomašík, 17. a 37. Gruber, 15. Suchánek - 4. a 40. Prix, 33. Teichman.

Česká Lípa - Ostrava 12:7 (4:1, 1:3, 7:3)
Branky: 13., 50. a 53. Ekl, 17., 42. a 60. z tr. střílení Krajcigr, 25. a 47. Spilka, 5. T. Kadlec, 20. Jirsa, 42. P. Novotný, 46. Matějíček - 7. a 25. Klimek, 30. Dohnal, 31. Klimscha, 45. Stejskal, 50. Sládek, 54. M. Zapletal.