Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
1.FK Příbram - FC Baník Ostrava

Souboj florbalistů Střešovic a Chodova se odehraje v Chomutově

Praha - Atraktivní pražské derby 10. kola extraligy florbalistů mezi mistrovským Tatranem Střešovice a vedoucím Chodovem se dnes uskuteční v Chomutově. Duel se hraje v rámci propagace florbalu mimo extraligová města a projekt nazvaný Severská výzva doprovodila za poslední měsíc i videa z přípravy obou pražských soků. Utkání začne v 19:00 a vysílá jej přímým přenosem ČT sport a náš web.

Kapitán Tatranu Milan Fridrich
zdroj: ČTK

"Víme, že v Chomutově nás díky silné florbalové komunitě čeká fantastické prostředí. Záměrně jsme vybrali velmi prestižní utkání s Chodovem, abychom našim mimopražským fanouškům nabídli opravdu to nejlepší. Všichni se těšíme na skvělé utkání a pevně věřím, že Severskou výzvu ovládneme," řekl prezident Střešovic Martin Vaculík.

Na netradiční souboj o první místo se těší i kapitán Střešovic Milan Fridrich, jehož tým zaostává za Chodovem o bod. "Zápasy mezi Tatranem a Chodovem jsou obzvláště v posledních letech asi tím nejlepším, co česká extraliga nabízí. Je skvělé, že se bude hrát právě v Chomutově, celý tým se tam těší a doufá, že se obecenstvo přikloní na jeho stranu," řekl.

Změnu vítají i florbalisté Chodova. "Chomutov je pro Severskou výzvu parádní volba. Myslím, že hráče i fanoušky čeká velký zážitek," řekl nejproduktivnější hráč soutěže Matěj Jendrišák.

V přípravě na tento duel doprovází oba týmy na každém kroku kamery a pořadatelé se nechali inspirovat pořadem 24/7 televizní stanice HBO před zápasem Winter Classic v NHL mezi Philadelphií a New Yorkem Rangers. "Chtěli jsme vytvořit něco výjimečného," podotkl Vaculík k projektu, který běží na speciální facebookové stránce Severská výzva.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy