Touchdown

Slovenští florbalisté jsou ve čtvrtfinále MS

Bern/Curych - Florbalisté Slovenska při své premiérové účasti v elitní kategorii mistrovství světa postoupili do čtvrtfinále. Po výhře v Bernu nad Singapurem 13:2 k tomu svěřencům českého trenéra Jana Holovky pomohlo vítězství Švýcarska nad Estonskem 14:3. Díky lepšímu skóre Slováci skončili ve skupině A druzí před Estonci a ve čtvrtek je čeká duel s favorizovaným Švédskem.

Florbalové utkání Česko - Slovensko
zdroj: ČT24

Slováci si museli na rozuzlení počkat. Zápas Švýcarů s Estonci začal místo v 19:30 až ve 21:15, protože během předešlého duelu Švédska s Norskem (7:1) vypadl během první třetiny proud. V čase 18:02 Sporthalle Wankdorf zhasla a dvě hodiny a deset minut byla bez elektřiny.

Ve skupině D v Curychu si zajistili druhé místo Němci, kteří zdolali Rusko 4:3 a narazí na Lotyšsko. Finové si v přípravě na souboj s Českem s chutí zastříleli proti Kanadě a vyhráli 29:3.