Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Japonsko - Česko

Prohra bolí, ale jsem rád, že jsem kariéru zakončil na hřišti, řekl Sladký po finále

Se stříbrem na krku se rozloučil s hráčskou kariérou kapitán florbalistů Vítkovic Tomáš Sladký. Čtyřiatřicetiletý rekordman v počtu startů v české reprezentaci musel na závěr bohaté kariéry strávit porážku v superfinále v Praze s Mladou Boleslaví 3:6. Od nové sezony bude Sladký asistentem finského trenéra Iiva Pantzara ve švýcarském Churu.

Tomáš Sladký končil kariéru se stříbrem
zdroj: ČTK autor: Michaela Říhová

"Já jsem hlavně rád, že jsem to mohl zakončit aktivně na hřišti, a teď už je to na mladších. Škoda že se prohrálo, každá prohra bolí, ale bylo to o hlavě a těžké. Teď ten zápas bolí. Vedli jsme po dvou třetinách 3:2," řekl Sladký.

Vítkovičtí cítili křivdu u posledních tří branek Mladé Boleslavi. "Nemůžu se vyjadřovat, rozhodčí jsou také lidé, dělají chyby, musíme to skousnout, přijmout a o tom to superfinále je. Kdo udělá chybu, my nebo soupeř nebo ta třetí banda. Jedeme domů s druhým místem, další sezona čeká kluky, já už můžu odpočívat," prohlásil Sladký.

Ale k okamžikům před vítězným gólem Jiří Curneyho, který využil přesilovku při trestu Lukáše Hájka, i dvěma inkasovaným gólům v power-play se ještě vrátil. "Přesilovka neměla být. Když už tohle potrestali, tak jsme ji měli mít také. A ty dva góly do prázdné po faulu a ruka... Mohli jsme vyrovnat, ty dva góly do prázdné neměly být," uvedl účastník šesti mistrovství světa, z kterých získal dva bronzy (2010 a 2014).

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy superfinále Mladá Boleslav - Vítkovice

"Ale nechci se vymlouvat, měli jsme vyhrát první třetinu 10:0 a mohlo být po zápase. Je to jen fakt, co nás bude teď štvát, a příští sezonu se začne znovu," podotkl Sladký. Byl rád, že se mohl rozloučit před fanoušky. "Hrát celou sezonu bez fanoušků je těžké, sport tím strašně trpí. Ať už je to pryč a jsme zase v normálu, diváci fakt chybí."

"Přiznal, že měsíční pauza od konce semifinále byla před jediným soubojem o zlato dlouhá a náročná. "Byl to pocit jako před maturitou, že tam jdeš, nevíš, co tě čeká, musíš to nějak zvládnout. Chtěl jsem se na to nějak připravit, ale mohlo to být lepší i z mojí strany. Když začal zápas, už to bylo v klidu, ale ten den, nebo vlastně celých pět týdnů předtím bylo těžkých. A máme to za sebou," prohlásil Sladký.

Po utkání dlouho debatoval i s bývalými spoluhráči z týmu Mladé Boleslavi. "Tam jsou někteří hráči z Vítkovic, zažil jsem s nimi deset let v repre, tam těch příběhů je hodně. Jsem rád, že dva nejlepší kluby se setkaly v superfinále, ale řeknu to na rovinu, doufám, že superfinále v budoucnu skončí a zase se budeme mazat v sériích, protože superfinále nabídne jen jeden zápas, a kdyby se hrálo na čtyři vítězné, tak těch zápasů je daleko víc a ti hráči jsou potom lepší," podotkl.

Už za měsíc se vydá za novou zkušeností do Švýcarska. "Teď to bude hodně rychlé. Do dnešního dne jsem se soustředil na hraní ve Vítkovicích a za měsíc mám nastupovat jako trenér ve Švýcarsku, takže teď připravit papíry, sbalit saky paky a 12. července nastupuju," uvedl Sladký, který stejně jako další bývalý reprezentant Aleš Zálesný prošel elitními ligami v Česku, Švédsku, Finsku i Švýcarsku.

V Churu bude i dovednostním koučem u juniorů. "Těším se hodně, je to taková jistota ve florbalové kariéře. Můžu teď odpočívat a soustředit se na trenéřinu, která je součástí mého života už deset, patnáct let, průběžně s hraním jsem trénoval, teď už se můžu soustředit jen na to," doplnil Sladký.

Přestože v české reprezentaci sehrál 132 zápasů, největší zážitek kariéry se poutá k superlize a Vítkovicím. "Byl to titul s Vítkovicemi před dvěma lety. Oslavit v Ostravar Areně s deseti tisíci diváky titul, to je paráda. Samozřejmě repre kariéra byla víceméně úspěšná, ale uhrát titul doma je paráda," dodal Sladký.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články