Pražská derby ovládli florbalisté Bohemians a Sparty

Páteční zápasy 21. kola superligy florbalistů svedly dohromady čtyři pražské celky. Čtvrtí Bohemians zdolali ve své hale Chodov 9:8 v prodloužení a mají už jen bod náskok před pátou Spartou. Ta vyhrála další pražské derby na hřišti Sokola Královské Vinohrady 9:1.

Kapitán Bohemians kapitán Filip Forman
zdroj: facebook.com/fbsbohemians

Bohemians v závěru třetí třetiny ztratili vedení 8:6, ale v čase 61:52 rozhodl Martin Kisugite. Čtyřmi body pomohl k vítězství kapitán domácích Filip Forman, který se s 59 body za 19 branek a 40 asistencí vyhoupl do čela produktivity o tři body před Šimona Stránského z Liberce. Za Chodov vstřelil hattrick Tom Ondrušek, jehož čeká za týden v přípravném utkání proti Švýcarsku v Hradci Králové rozlučka s českou reprezentací.

Pod vítězství Sparty se podepsal čtyřmi góly nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč historie nejvyšší soutěže Jiří Curney. Čtyři asistence zaznamenal Slovinec Robert Košir.

Třinácté Pardubice vyhrály na hřišti dvanáctých Otrokovic 5:4 v prodloužení a bodově se na ně dotáhly. Rozhodl o tom v čase 60:38 Martin Zozulák, který si v utkání připsal celkem tři body za dvě branky a jednu asistenci.

Livesport superliga florbalistů - 21. kolo:

Panthers Otrokovice - Sokoli Pardubice 4:5 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 15. Nehila, 22. Vykopal, 50. L. Kubíček, 51. Hrabal - 4. a 59. A. Šmíd, 20. a 61. Zozulák, 36. M. Bína.

FbŠ Bohemians - Chodov 9:8 v prodl. (4:3, 2:3, 2:2 - 1:0)
Branky: 2. a 23. Buršík, 31. a 44. Řehoř, 10. P. Šebek, 10. Čihák, 11. J. Petrák, 53. K. Petrák, 62. Kisugite - 3., 20., 24. z tr. střílení Ondrušek, 4. a 60. Sýkora, 25. Komárek, 40. M. Vávra, 57. J. Bauer.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Sparta Praha 1:9 (0:3, 0:2, 1:4)
Branky: 60. V. Klápa z tr. střílení - 19., 20., 26. a 44. Curney, 3. a 44. Zouzal, 30. Křenek, 46. Bartoš, 48. J. Mühlfait.