Po dvou hubených letech velký triumf. Chodov ovládl sezonu bez výkyvů

Praha – Chodov vrátil Vítkovicím porážku ze Superfinále před třemi lety a dal zapomenout na předchozí dvě sezony, ve kterých jeho cesta skončila pokaždé už ve čtvrtfinále. Že má tým z pražského jižního města letos dobře našlápnuto, bylo jasné už po základní části. Tu Chodov vyhrál s rekordním ziskem bodů  za 22 kol jich nasbíral 60. Mezi hlavní strůjce úspěchu patří trenér David Podhráský. Model Superfinále se podle něj osvědčil.

Vítězný Chodov tématem SZ: Superfinále je pro hráče odměnou

"Pro náš sport, který se prezentuje jako mladý a progresivní, je to skvělá akce," zdůraznil Podhráský ve Sportovních zprávách. "Pro hráče je to odměna," dodal střelec vítězného gólu Tom Ondrušek.

Podhráský po odchodu reprezentačních opor vytipoval správné posily, které tým v rozhodujících chvílích podržely, a vyšla mu také sázka na brankářskou jedničku. Před tradičním lídrem a bronzovým medailistou z mistrovsví světa Janem Barákem dostal přednost teprve sedmnáctiletý Daniel Mück a superfinále zvládl skvěle.

"To je takový úkaz. Byl perfektní celou sezonu. Neskutečně na sobě pracuje, je poctivý, pokorný. Není to žádný frajírek a tohle pro něj byla odměna," řekl kouč Podhráský.

"V Chodově jsem tři roky. První dva to bylo takové rozhárané a letos se to sešlo. Ať si říká, kdo chce, co chce, tým jsme měli nejkvalitnější. Během celé sezony jsme neměli žádný dlouhodobý výkyv sezony a titul jsme si zasloužili," prohlásil Ondrušek.

Pro střelce zlaté superfinálové trefy to byl zároveň poslední zápas v tomto dresu. Příští sezonu si zahraje švédskou nejvyšší soutěž, ohlášen byl jeho přestup do Warbergu.

Hlavní zprávy