Následuje
Volejbalový magazín

Paulovičová: Švýcarky ztrestaly neproměněné šance

Brno - Zařídila českému týmu vedoucí branku proti Švýcarsku, ovšem nakonec její nadšení překrylo zklamání z porážky 1:2. Třiadvacetiletá Lucie Paulovičová, hráčka Chodova, byla zklamaná hlavně z neproměňování šancí. Jinak si myslí, že Češky hrály dobře.

Lucie Paulovičová v situaci před švýcarskou brankářkou
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Dneska byl největší rozdíl v proměňování šancí," uvedla florbalistka. Sama měla možnosti na konci druhé části za stavu 1:1 i ve třetí třetině, kdy mohla vyrovnat. "Jasně, že jsme si to vyčítala. Člověka to zamrzí, zvlášť v takhle vyrovnaném zápase. Anička Niemcová mi to tam suprově naservírovala, tam už stačilo ten balónek trefit na bránu. Ne do nebes," řekla Paulovičová

Češky prohrály se Švýcarskem poosmé za sebou, naposledy se radovaly v roce 2011 v boji o bronz v St. Gallenu. "Hrály jsme s nimi plno zápasů, věděly jsme, co budou hrát. Ale nedokázaly jsme to dotáhnout do vítězného konce," litovala Paulovičová. "Bohužel jsme nechaly jejich nejlepší střelkyni Silvanu Nötzliovou dvakrát skórovat a ony ztrestaly ty naše neproměněné šance."

Nervozitu ze vstupu do domácího šampionátu podle ní Češky odbouraly už v sobotním utkání s Norskem a atmosféru v hale Vodova před 2528 diváky už braly jako výhodu. "Už jsme si to vybraly proti Norkám, teď jsme věděly, do čeho jdeme. Diváci byli fantastičtí stejně jako v sobotu," pochvalovala si.

Duel se Švýcarskem byl i soubojem o to, kdo se může případně v semifinále vyhnout Švédsku, které v současné době suverénně kraluje ženskému florbalu. "Kdybychom vyhrály, dostaly bychom hratelnějšího soupeře. Ale já věřím, že se zvedneme a i proti těžšímu soupeři dokážeme uhrát dobrý výsledek. Když budeme plnit taktické pokyny, tak to může jít i proti Švédkám," dodala Paulovičová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy