BBV po 25 letech

Otrokovice porazily v souboji o play-off Ostravu, superligu dál vede Boleslav

Praha - Florbalisté Otrokovic vyhráli v důležitém souboji o play-off nad FBC Ostrava 5:3. Panthers se tak posunuli na sedmé místo a na deváté Ostravany mají náskok už sedmi bodů. Hráči Mladé Boleslavi uspěli na hřišti Bulldogs Brno 6:3 a drží se v čele tabulky o bod před Chodovem, který zvítězil v Pardubicích 10:6. Na třetí pozici před Bulldogs se posunul mistrovský Tatran Střešovice, který doma v pražském derby zdolal FbŠ Bohemians 4:3

Mladá Boleslav rozhodla čtyřmi góly ve třetí třetině. "První třetina byla z naší strany špatná, chyběl nám pohyb a větší sebevědomí na balónku. Ve zbývajících dvou třetinách jsme stupňovali náš výkon a zápas zaslouženě vyhráli," řekl trenér Středočechů Jan Pazdera webu Českého florbalu.

K výhře Chodova pomohl hattrickem útočník Miloš Tyl. "Půl zápasu se nám dařilo Chodov uspávat a hrát s ním tak vyrovnanou partii. Ve třetí třetině nám ale slepenými góly odskočil a přestřelka na konci byla, když už nic, alespoň divácky atraktivní," uvedl trenér Pardubic Ondřej Vichr.

Hráči FBC Ostrava sice třikrát dotáhli ztrátu, ale v 53. minutě rozhodl Pavel Krchňáček a v závěru dovršil výsledek Martin Nagy. "Průběh zápasu odpovídal jeho důležitosti, utkání bylo místy nervózní a jsme rádi, že jsme ho v závěru překlopili na svoji stranu. Soupeři jsme bodově odskočili, ale víme, že nic není hotovo," řekl trenér Otrokovic Pavel Gofroň.

"Myslím si, že jsme odehráli jedno z lepších utkání. Kluci bojovali až do konce zápasu. Rozhodlo naše neproměňování jasných gólových příležitostí. Myslím si, že nevyhrál lepší tým," uvedl trenér FBC Ostrava Martin Smeták.

Vítkovice rozdrtily beznadějně poslední Litvínov 11:3 a poskočily na páté místo.

Tipsport superliga florbalistů - 18. kolo:

Panthers Otrokovice - FBC Ostrava 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky: 34. a 35. Vaněk, 20. Ťopek, 53. P. Krchňáček, 60. Martin Nagy - 23. Vojtíšek, 35. Lipový, 42. Kolajta.

1. SC Vítkovice - Bivoj Litvínov 11:3 (4:1, 4:2, 3:0)

Branky: 26. a 55. Řezanina, 5. Jankulár, 9. Matúš, 13. Jan Šebesta, 17. Ivan, 27. Delong, 30. Mertha, 40. Švajný, 49. Rýpar, 59. Pešat - 11. Běhavý, 11. Pecháček, 28. Horák.

Sokol Pardubice - Chodov 6:10 (2:1, 0:1, 4:8)

Branky: 57. a 59. Teichman, 12. Dlesk, 18. Bahník, 58. Petr, 59. Škeřík - 45., 56. a 60. Tyl, 45. a 55. Dóža, 48. a 60. M. Koutný, 5. Strachota, 39. Pražan, 54. Pražák.

Bulldogs Brno - Mladá Boleslav 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)

Branky: 15. Mendrek, 21. Bauer, 55. Krajcigr - 31. Jelínek, 34. Tomáš Chroust, 43. Pluhař, 50. Natov, 51. Salát, 57. T. Kadlec.

Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Branky: 18. Komárek, 31. Beneš, 32. Deutsch, 38. Brautferger - 21. Bagin, 29. Forman, 58. Mandík.

Extraliga florbalistek - 16. kolo:

FBC Ostrava - Elite Praha 6:4 (3:1, 2:2, 1:1), Herbadent Praha 11 SJM - FBS Olomouc 8:3 (1:0, 3:3, 4:0), FbŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 1:9 (0:4, 1:2, 0:3), Sokol Královské Vinohrady - FBK Jičín 6:5 v prodl. (0:3, 3:0, 2:2 - 1:0), Sokol Židenice - Chodov 1:11 (0:0, 0:5, 1:6), FBC Liberec - Tatran Střešovice 5:4 (2:0, 1:1, 2:3).