Golfista roku

Ostravské derby ovládly Vítkovice až po nájezdech

Ostrava – Florbalisté FBC Ostrava prohráli v předehrávce 9. kola extraligy s městskými rivaly z Vítkovic 4:5 po samostatných nájezdech. O vítězství úřadujících šampionů rozhodli proměněnými trestnými stříleními Delong s Hájkem, domácí ze dvou pokusů neproměnili ani jeden.

Ostravské derby patřilo v poslední letech spíše FBC, které v posledních pěti letech vyhrálo devět zápasů. V tomto trendu začalo i dnešní utkání, ve druhé minutě Ostrava vedla po gólu Trulíka. Vítkovice ale zápas ještě v první třetině otočily. Po přesilovkové brance Bruse to v 18. minutě bylo už 3:1 pro hosty.

Ostrava si ale také přichystala zajímavý obrat. Čtyři minuty před koncem se trefil Kováč a domácí vedli 4:3. Ani to ale nerozhodlo. O minutu a půl později srovnal Šebesta a poslal zápas do prodloužení. Ani to nerozhodlo, v samostatných nájezdech pak byli úspěšní pouze hosté.