Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Odložená mistrovství světa ve florbalu se uskuteční na konci příštího roku

Až závěrem roku 2021 se budou konat z letošního prosince odložené šampionáty florbalistů a florbalistek. Muži budou o medaile usilovat v Helsinkách od 3. do 11. prosince, ženy v Uppsale od 27. listopadu do 5. prosince. Dojde tím pádem k drobné termínové kolizi obou turnajů.

Denisa Ratajová se v dresu české reprezentace raduje z gólu
zdroj: RvS.Media autor: Bastien Gallay

Před třemi týdny rozhodla Mezinárodní florbalová federace (IFF) na žádost organizátorů kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 ve Finsku o odložení mužského šampionátu na příští rok a následně se hledal vyhovující termín. Hrát se mělo v Hartwall Areně a Jäähalli letos od 4. do 12. prosince, příští rok bude mít turnaj stejná dějiště.

"Ta situace vychází z toho, že ty dvě největší haly v Helsinkách, které pro turnaj potřebují, byly k dispozici jen v tento čas od 3. do 11. prosince," řekl viceprezident IFF a prezident Českého florbalu Filip Šuman.

"Abychom se vyhnuli kolizi s turnajem žen proti sobě, tak se začalo vyjednávat se švédským organizátorem. Uppsala byla schopná to aspoň o týden posunout. Na dříve to nešlo, protože jsou tam také zamluvené nějaké jiné dlouhodobé akce. Naštěstí jsme se vyhnuli té velké kolizi a bude se to překrývat jen ten jeden víkend," uvedl Šuman.

"Organizačně to samozřejmě bude náročnější jak pro mezinárodní federaci, která bude muset vytvořit dva plnohodnotné týmy, tak možná i pro některé federace. Bude to určitě vyžadovat víc organizačních příprav a víc lidí. Na druhou stranu může mužský šampionát začít s větším vytvořeným zájmem o národní týmy," dodal Šuman.

Český tým, který vede finský trenér Petri Kettunen, se na šampionátu představí v základní skupině B se Švýcarskem, Německem a Norskem. 

Kvalifikace na ženské MS se budou hrát v evropských skupinách začátkem února, severoamerická je v plánu už v lednu a asijsko-oceánská až na přelomu června a července. Termín finálového turnaje byl pro švédskou stranu při jednání o posunu jediný vyhovující, takže se šampionáty budou od 3. do 5. prosince překrývat.

"IFF byla v neustálém kontaktu s finskou i švédskou florbalovou federací, s nimiž situaci konzultovala. Jsme opravdu vděční, že švédská federace společně s městem Uppsala byly schopné najít nové řešení, které je pro nás v tuto chvíli tím nejlepším možným," uvedl generální sekretář IFF John Liljelund.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy