Obhájce titulu z Boleslavi vstoupil do play-off vítězně. Výhru má i Tatran, Vítkovice a Bohemians

Florbalisté mistrovské Mladé Boleslav vstoupili do čtvrtfinále play-off superligy výhrou nad pražskou Spartou 4:3. Suverén a rekordman základní části Tatran Střešovice zdolal na úvod v pražském derby Sokol Královské Vinohrady 6:2. Druhé Vítkovice porazily Black Angels 7:3 a Bohemians v dalším souboji celků z metropole vyhráli nad Chodovem 10:5.

Mladá Boleslav na úvod čtvrtfinále přestřílela Spartu
zdroj: Facebook ACEMA Sparta Praha

Mladá Boleslav, která skončila v dlouhodobé soutěži třetí, zvládla nejvyrovnanější duel dne. Prohrávala sice po brance Mikuláše Krbce, pak otočila stav díky Adamu Hemerkovi a Ronaldu Gašpaříkovi, ale na stranu Sparty strhli stav zase Matěj Čermák a Robert Košir. V 55. minutě zahájil rozhodující obrat Michal Sládek a v čase 58:26 jej dovršil v přesilové hře při Koširově trestu Dominik Beneš.

Střešovice jako první tým v historii ovládly základní část bez ztráty bodu a vytvořily rekord se 78 body. Naposledy prohrály loni v dubnu v superfinále v pražské O2 areně s Mladou Boleslaví 1:2 v prodloužení.

Proti Sokolu, který v osmifinále vyřadil FBC Ostrava po výhře 2:1 na zápasy, natáhli vítěznou šňůru na 27 utkání. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci se na tom podílel nejproduktivnější hráč dlouhodobé soutěže Marek Beneš. Tři asistence zaznamenal Matěj Havlas.

Hattrick dal také vítkovický Adam Delong a vedle něj se na vítězství nad Black Angels, kteří v osmifinále přešli přes Liberec po výhře 2:1 na utkání, podílel dvěma góly Jakub Hubálek. Ten ve 44. a 46. minutě zajistil z nerozhodného stavu 3:3 Ostravanům náskok 5:3.

Bohemians dovedl k úspěchu proti Chodovu pěti body za dvě trefy a tři přihrávky Šimon Hronek. Dvakrát za vítěze skórovali také Patrik Rozkovec a Jan Řehoř, který navíc přidal i asistenci.

Livesport superliga florbalistů - čtvrtfinále play-off; 1. zápasy:

Tatran Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)

Branky: 20., 40. a 60. Marek Beneš, 12. Němeček, 45. Eliáš, 57. T. Hanák - 10. D. Gärtner, 20. Plíhal.

1. SC Vítkovice – Black Angels 7:3 (2:2, 1:1, 4:0)

Branky: 15., 24. a 53. Delong, 44. a 46. Hubálek, 9. R. Gattnar, 59. Pažák - 2. Čáslava, 6. J. Boček, 21. M. Burian

FbŠ Bohemians – Chodov 10:5 (5:3, 3:0, 2:2)

Branky: 6. a 38. Hronek, 8. a 58. Rozkovec, 9. a 11. Řehoř, 3. K. Petrák, 22. Čihák, 37. F. Forman, 49. Bílek - 3. Horký, 4. Votava, 11. Ondrušek, 51. J. Bauer, 60. Sýkora.

Mladá Boleslav – Sparta Praha 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Branky: 10. Hemerka, 24. Gašparík, 55. Sládek, 59. D. Beneš - 9. M. Krbec, 26. Matěj Čermák, 50. Košir.

1. kolo play-down; 3. zápasy:

Panthers Otrokovice – Sokoli Pardubice 3:6 (0:3, 1:1, 2:2)

Branky: 50. a 58. Nehila, 30. M. Ležatka - 4. a 41. Prix, 1. A. Šmíd, 15. Zozulák z tr. střílení, 29. L. Kučera, 60. Teichman. Stav série: 2:1.

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC Česká Lípa 4:5 (0:1, 3:1, 1:3)

Branky: 32. a 55. M. Klápa, 24. Strachota, 28. M. Zeman - 13. a 47. Peška, 43. a 60. Kopič, 30. Krajcigr. Stav série: 2:1.