Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

O2 arena opět ožije florbalem. Superfinále chce překonat divácký rekord

Divácký rekord chce atakovat nedělní florbalové superfinále domácích nejvyšších soutěží mužů a žen v pražské O2 areně. Na vrchol superligy florbalistů, v které budou bojovat o titul Tatran Střešovice s Vítkovicemi, dosud zavítalo do libeňské haly nejvíce 12 144 fanoušků v roce 2016 na duel Chodova s Vítkovicemi. Jisté je, že v 11. ročníku superfinále se návštěva pošesté dostane přes 10 tisíc příznivců. Ve finále extraligy žen se odehraje městské derby mezi mistrovským FBC Ostrava a Vítkovicemi. Přímé přenosy sledujte celé nedělní odpoledne na ČT sport a ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
V O2 areně se rozhodne o florbalových titulech

"Divácky bychom se měli opět posunout. Máme prodáno deset tisíc vstupenek a doufáme, že budeme atakovat rekord z roku 2016," řekl prezident Českého florbalu Daniel Novák. V O2 areně se bude hrát poosmé a méně než 10 tisíc diváků přišlo jen v úvodním ročníku v roce 2012 a o dva roky později.

V mužské kategorii si zopakuje účast v superfinále Tatran Střešovice, který loni podlehl obhájci titulu Mladé Boleslavi 1:2 v prodloužení. Letos ji vyřadil v semifinále 4:2 na zápasy, předtím držel v soutěži od začátku sezony neporazitelnost 30 utkání. Nejúspěšnější klub historie bude útočit na 17. titul a první od roku 2015.

"Budeme silnější díky zkušenostem z loňského finále, kdy na nás dolehla tíha okamžiku a nedokázali jsme podat ideální výkon. Letos jsme ale zvládli sérii s Boleslaví a jsme připraveni," řekl kapitán Střešovic Ondřej Němeček.

Vítkovice se radovaly naposledy v roce 2019, kdy získaly sedmý triumf. V nové roli bude jejich kouč Tomáš Martiník, který byl v superfinále čtyřikrát jako kouč ženského týmu Vítkovic a slavil s nimi v letech 2014, 2019 a 2021 titul.

"Bude to úplně něco jiného, ale zkusíme všechny znalosti přesunout i na muže," prohlásil Martiník.

Vítkovické florbalistky po třech triumfech za sebou loni vypadly v semifinále s FBC Ostrava 0:4 na zápasy a skončila jejich série 70 výher.

"Těším se hodně a jsem možná trochu nervózní, protože jsem před tolika lidmi ještě nehrála. Loňský nezdar nás posunul a velmi nám pomohl," podotkla polská opora Vítkovic Dominika Buczeková.

Je nám líto, video expirovalo.
Ve florbalovém superfinále jsou Střešovice a Vítkovice

Kapitánka FBC Ostrava Michaela Mlejnková stále ještě vzpomíná loňský nečekaný úspěch po vyřazení favorita a městského rivala. "Je to pro mě stále neuvěřitelné. Bude těžké to přebít, ale uděláme vše, abychom to zopakovaly," prohlásila Mlejnková.

Finále žen začne ve 14:00, muži budou hrát o tři hodny později. Dopolední program bude patřit finále středoškolského Subterra Cupu, do kterého se zapojilo 751 týmů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články