World Athletics Continental Tour Gold 2024

Nepovedený turnaj. Češky si připsaly v Bernu tři debakly a skončily poslední

České florbalistky prohrály na závěr turnaje čtyř zemí v Bernu s domácím Švýcarskem 1:6 a po třech debaklech skončily bez bodu poslední. V polovině října čekají svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera v generálce na mistrovství světa na Euro Floorball Tour ve Finsku opět duely s domácím týmem, Švédskem i Švýcarskem. Šampionát v Uppsale se hraje od 27. listopadu do 5. prosince.

Nela Jiráková
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Český tým po debaklu se Švédskem 2:14 a porážce s Finskem 4:9 hrál se Švýcarkami o konečné 3. místo, ale od čtvrté minuty prohrával po brance Andrey Wildermuthové. V polovině utkání zvýšila Lisa Liechtiová a ve 46. minutě upravila na 3:0 Nathalie Spichigerová.

Dvě minuty před koncem sice snížila Barbora Husková, ale Švýcarky ještě při power-play do prázdné branky přidaly tři góly. Dvakrát skórovala Isabelle Gerigová a jednou Mirjam Hintermannová.

Turnaj čtyř zemí florbalistek v Bernu:

ČR - Švýcarsko 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)

Branky a nahrávka: 57. Husková (Koníčková) - 59. a 59. Gerigová, 4. Wildermuthová, 31. Liechtiová, 46. Spichigerová, 60. Hintermannová. Švédsko - Finsko 7:8 po sam. nájezdech (2:2, 1:3, 4:2 - 0:0). Konečné pořádí: 1. Finsko 3 zápasy/7 bodů (skóre 22:15), 2. Švédsko 3/7 (29:14), 3. Švýcarsko 3/4 (14:14), 4. ČR 2/0 (7:29).