Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME na divoké vodě juniorů a U23 2024

Němeček s Langerem získali švédský florbalový titul se Storvretou

Čeští florbaloví reprezentanti Ondřej Němeček a Filip Langer slaví zisk titulu ve švédské lize se Storvretou. V sobotním superfinále SSL zdolal jejich celek Pixbo Wallenstam 8:5. Obránce a kapitán národního týmu Němeček se na tom podílel třemi body za gól a dvě asistence, útočník Langer vinou zranění z konce základní části nehrál.

Je nám líto, video expirovalo.
Superfinále švédské florbalové ligy sledovala rekordní divácká kulisa

Superfinále švédské ligy se hrálo ve výjimečných kulisách fotbalové Friends Areny a návštěva 18 370 diváků vytvořila nový světový rekord na florbalovém utkání.

Němeček v něm 19 sekund před koncem druhé třetiny nejdříve přihrál na gól Fredrika Lindholma na 4:2 a byl i u následného zvýšení už na čtyřbrankový rozdíl.

V 55. minutě sám skóroval a za 31 sekund přihrál na trefu Otta Weidmana. "Povedlo se nám eliminovat jejich útočné akce," uvedl jako hlavní důvod úspěchu Němeček.

Dosud se podařilo získat titul v nejlepší lize světa jako jedinému Čechovi útočníkovi Martinu Tokošovi s Falunem v roce 2017.

V ženském superfinále nezabránila kapitánka české reprezentace Eliška Krupnová dvěma góly porážce Pixba s Thorengruppenem 3:6.

Se stejným soupeřkami tak musela strávit porážku v boji o titul už počtvrté za sebou. Krupnová nejdříve ve 34. minutě snížila na 1:2 a v čase 54:29 zkorigovala stav na 2:4.

"Dát dva góly ve finále je super, ale když to nestačí na výhru, tak z toho nemůžu mít radost," řekla Krupnová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články