Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Nestresovali jsme se tolik jako proti Německu a Lotyšsku, řekl Jendrišák ke čtvrtfinále

Nevyzpytatelné čtvrtfinále zvládli s přehledem, nyní se ale musí soustředit na souboj o postup do duelu o zlato. V utkání proti Dánsku se čeští florbalisté vysokým výsledkem uklidnili, když zářil zejména kapitán Matěj Jendrišák s hattrickem a celkově čtyřmi body. Po zásluze byl zvolen nejlepším hráčem zápasu výběru Petriho Kettunena.

Čeští florbalisté
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Jsem rád, že to bylo ve čtvrtfinále, ale že bych to více řešil, to ne. Pro mě jako kapitána je upřímně úplně jedno, jestli body dělám já, Adam Delong nebo Tom Ondrušek. Počítá se jenom to, co bude na konci. Beru to tak, že po zápase jsem ve větším klidu, ale zase budu nervózní ze semifinále. Ten hattrick nic nemění," uvedl Jendrišák po výhře 10:1.

Klíčem k úspěchu nad Dány byl podle něj klid na holi. "Nestresovali jsme se tolik jako v prvních dvou zápasech proti Německu a Lotyšsku a to rozhodlo. Věděli jsme, že Dánové budou pravděpodobně v obranném bloku a že pokud budeme schopní je technicky přehrávat, nebudeme mít problém," prohlásil havířovský rodák.

V semifinále se Češi postaví proti Finům, nebo Němcům. "Uvidíme, kdo tam bude. Pravděpodobně Finové, ale viděli jste, že se Švýcaři hodně natrápili s Nory," upozornil Jendrišák na první čtvrtfinálový duel, v němž favorizovaný švýcarský celek zvítězil 3:2 až v prodloužení.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Česko – Dánsko

"Čeká nás už jenom regenerace a nějaký strečink a pak se s plným soustředěním budeme připravovat na soupeře, který nás bude čekat," dodal držitel bronzových medailí z mistrovství světa v letech 2010 a 2014.

Už před turnajem se mluvilo o tom, že české mužstvo má na účast ve finále větší šanci, narazí-li v semifinále na Finy. Podle Jendrišáka na to existují dva pohledy.

"S Finy jsme za poslední rok a půl měli z té nejlepší trojky nejhorší výsledky, respektive předvedená hra nám proti Finům připadala nejslabší. Nedostávali jsme se proti nim moc do střel, oni dobře bránili. Z tohohle pohledu jsou pro nás Fini trošku složitější soupeř než Švédi," prohlásil Jendrišák.

"Na druhou stranu, Fini si vzali docela starý výběr. Nechci říct, že ti kluci už mají to nejlepší za sebou, to bych si nedovolil, protože pořád mají osobnosti, ale věřím, že ta cesta přes ně může být otevřená," podotkla opora Linköpingu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články